Alişan ve Demet Akalın'ın programı Doğuş Grubu'nu yaktı! NTV ve Star'da korona krizi

Doğuş grubunun iki televizyonu NTV ve Star'da ciddi bir Kovid-19 krizi yaşanıyor. Doğuş yayın grubu binasında yayılmasının failli olarak "Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programı" görülüyor. Öte yandan binada çalışan gazetecilerin maskelerin yetersizliğinden şikayetçi olduğu öne sürüldü.

Alişan ve Demet Akalın'ın programı Doğuş Grubu'nu yaktı! NTV ve Star'da korona krizi

VERYANSIN TV

Veryansın Tv'nin ulaştığı bilgilere göre Doğuş grubunun iki televizyonu NTV ve Star'da ciddi bir Covid-19 krizi yaşanıyor.

İddialar dikkat çekici. Star televizyonunun dış yapımlarından olan ve kanal binasında çekilen "Demet ve Alişan ile Sabah Sabah" programının salgının Doğuş yayın grubu binasında yayılmasının faillerinden biri olarak görülüyor.

Star televizyonu iki stüdyo kameramanında Kovid-19 çıkarken, dışarıdan geldiği söylenen 20 kişilik dış yapım ekibindeki vakaların ise saklandığı öne sürülüyor. NTV ile ortak reji ve stüdyo kullanımı ise salgının Doğuş Grubu’nun haber kanalına da yayılmasına neden olduğu belirtiliyor. Rejide ilk vaka görülürken, Star televizyonu dış ekip ile temas etmek zorunda kalan 25 kişinin önceki gün teste gönderildiği iddialar arasında.
Teknik ekip içinde vakalardaki artışa neden olarak önlem alınmayan dış yapım programları gösterilirken, İBO Show’un bant çekimleri ise başlamış durumda. O tarafta yaşananlar ise NTV ve Star Televizyonu çalışanları arasında vaka sayısının katlanarak artacağı endişesine neden oluyor.
Doğuş Yayın Grubuna ilişkin bir diğer iddia ise çalışanlara verilen maskeler. Koruyuculuğu bulunmadığı söylenen maskelerden ayda dört tane verildiği iddialar arasında. Öte yandan söz konusu 25 kişinin test işlemlerine kadar, çalışanlardan kendi test paralarının kendilerinin karşılanması istendiği öne sürülüyor. Vakalar artınca kanal yönetimi testlerin ücretlerini karşılamaya başladığı belirtiliyor.
Kanal yönetiminin teknik ekipte kronik rahatsızlığı bulunanları çalıştırmaya devam ettiği ise bir diğer dikkat çekici iddia.