Ali Ünal ağabeyi kaybettik

Bazı insanlar vardır resmi siyaset ve makam şöhretleri yoktur ama toplum onları çok sever. Bu insanlara toplum cemiyet adamı denir. Ankara'da yaşayan Trabzonlular'ın gözde simalarından biri Sedat (Gedik) ağabey ise diğeri Ali Ünal ağabeydir...

Ali Ünal ağabeyi kaybettik

Ankara’da yaşayan Karadenizliler işte çok kıymetli ağabeyleri Namık Kemal Eczanesi sahibi Ali Ünal’ı kaybetti. Cenazesi bugün pazar günü öğle namazına müteakip eş dost kalabalığı eşliğinde Maltepe Camii’nden kaldırıldı.

Ali Ünal 1974 yılından beri Ankara Sümer 2’de eczacılık yapıyor, ayrıca eczacılığa dönük kooperatiflerin kuruluşunda yönetiminde bulundu.. Ali Ünal’ın çok sevilmesi ve tanınmasının birinci sebebi eczanesinin arka odası uzun yıllar bilim adamı siyasetçi sanatçı dost ve misafirlerinin buluşma yeriydi, ikinci sebebi Ali Ünal ağabey Trabzon’la ilgili her toplantıda buluşturan kaynaştıran tanıştıran çok sevilen bir sima olarak her etkinlikte mutlaka vardır, neşesi şakası hikayeleri fıkraları hiç bitmezdi.

Ali Ünal, Ankara’da elli uzun yıl Trabzonlu her faaliyetin konferansın kültürel etkinliğin sivil kurumun içinde bulundu, tanıştırdı buluşturdu kaynaştırdı toplantı sohbet çağrıları yaptı. Trabzonluları bir araya getirdi, nezaketi saygısı samimiyeti eşsizdi ve hiç bitmezdi.

Çok kısa süre önce arkadaşları büyük bir haberle sarsıldı, kanser Ali Ünal ağabeyin önce beynine ve sonra ciğerine sirayet etti ve sonra vefat haberi geldi.

Siyasi ve sivil kurumların makam ve yerleri seçimle tayinle bir şekilde doldurulur ancak Ali Ünal ağabey gibi arkadaş dost canlısı insanların şakalarının hikayelerinin sohbetlerinin samimiyetlerinin yerlerini doldurmak çok zor.

N. Genç