Alman siyasetçiden büyükelçilere Osman Kavala tepkisi

Almanya'daki siyasi partilerden Team Todenhöfer'in Genel Başkanı Jürgen Todenhöfer, Osman Kavala’nın serbest bırakılması için çağrıda bulunan büyükelçilere tepki gösterdi. Todenhöfer ‘Neden Birleşik Krallık'ta Julian Assange'ın ya da ABD'nin Guantanamo mahkumlarının hapsedilmesini protesto etmediler?’ diye sordu.

Alman siyasetçiden büyükelçilere Osman Kavala tepkisi

Aralarında ABD, Fransa ve Almanya’nın da bulunduğu 10 ülkenin Ankara büyükelçiliği, ortak bir metin yayımlayarak tutuklu bulunan Osman Kavala’nın ‘derhal’ serbest bırakılmasını istemişti.

Hristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin (CDU) 1972-1990 yılları arasında milletvekilli olan ve 2020'de CDU'dan ayrılarak Team Tödenhöfer partisini kuran Alman siyasetçi Jürgen Todenhöfer, büyükelçilerin çağrısına ilişkin dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

'KORKAKLAR BÖYLE DAVRANIR'

Todenhöfer, "10 Batılı büyükelçi, Osman Kavala'nın Türkiye tarafından hapsedilmesini protesto etti. Ama neden Birleşik Krallık'ta Julian Assange'nin ya da ABD'nin Guantanamo mahkumlarının hapsedilmesini protesto etmediler? Kahramanlar böyle değil, korkaklar böyle davranır." dedi.

Sevim Dağdelen ve Cem Özdemir'den Türkiye düşmanlığına devam: Almanya Türk büyükelçiyi sınır dışı etsin