Alman vekil: Mülteciler gelirse biz de Türkleri göndeririz

Almanya Die Partisi Genel Başkanı ve Avrupa Parlamentosu Milletvekili Martin Sonneborn, Türkiye'deki Suriyelilerin Avrupa'ya girmesine izin verilmesi halinde, Almanya'da yaşayan Türkleri geri göndermekle tehdit etti.

Alman vekil: Mülteciler gelirse biz de Türkleri göndeririz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçen hafta Barış Pınarı Harekatı’na karşı çıkan ve Türkiye’yi “işgalcilik”le suçlayan Avrupa devletlerine “Olmadı kapıları açarız onlar düşünsün” diye seslenmişti.
Almanya Die Partisi Genel Başkanı ve Avrupa Parlamentosu Milletvekili Martin Sonneborn, Erdoğan’ın bu sözlerine yönelik, “Erdoğan bir kere daha bize 3 milyon Suriyeli göndermekle tehdit ederse, ben de Kreuzberg’den 3 milyon Türkü göndermekle tehdit ederim” ifadelerini kullandı.

Berlin duvarının yeniden inşasını, kentlerde turistlerin giremeyeceği alanlar olması gibi ilginç vaadleri olan Die Partisi, göçmen politikalarınıysa şöyle açıklıyor: “Ülkenin alabileceği kadar mülteciyi kabul etmesi karşılığında bazı Almanları dışarı göndermeliyiz!”

Parti, 2019 yılında düzenlenen Avrupa Parlamentosu seçimlerinde, CDU-CSU, SPD, Yeşiller, Sol Parti, AfD ve FDP’nin ardından 7. sırada yer almış; yüzde 2,4 oyla 2 milletvekili çıkarmıştı.

.