Almanya Sağlık Bakanı: Bence iyi ebeveynler oluruz

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, verdiği bir röportajda 40 yaşındaki eşi Daniel Funke ile evliliğine değinerek, yakın bir zamanda çocuk sahibi olmayı arzuladıklarını söyledi.

Almanya Sağlık Bakanı: Bence iyi ebeveynler oluruz

VERYANSIN TV

41 yaşındaki Alman Bakan Spahn, Alman magazin dergisi “Bunte”’ye verdiği röportajda, 2017 yılından beri evli olduğu gazeteci Daniel Funke ile özel hayatına ilişkin konuştu.

Hristiyan Demokrat Partili Spahn, Funke ile çocuk sahibi olmayı düşündüğünü anlattı. Röportajında “Bence, iyi ebeveynler oluruz” ifadesini kullanan Spahn, henüz net bir aile planlaması yapmadıklarını, ancak "olursa da bunu yakın bir zamanda” gerçekleştirmeyi düşündüklerini kaydetti.

ALMANYA’DAKİ MASKE SKANDALINDA ADI GEÇMİŞTİ

Almanya’da resmi kurumlara maske teminine aracılık eden bazı vekillerin olduğu ortaya çıkmıştı. Bu olaydan sonra Sağlık Bakanı Jens Spahn'ın eşi Daniel Funke'nin Berlin temsilcisi olduğu medya devlerinden Burda grubunun bakanlığa maske satması da tartışma konusu olmuştu.

Konuyla ilgili haber yapan Der Spiegel, Burda grubunun Singapur'dan 570 bin FFP2 maskesi satın alarak Federal Sağlık Bakanlığı'na sattığını yazmıştı. Nisan 2020'de yapılan bu satın almanın bedelinin de 909 bin 452 euro olduğu bildirilmişti.

Burda Limited Şirketi sözcülüğünden yapılan açıklamada ise, maske sıkıntısının yoğun olduğu dönemde şirket yönetiminin hükümete yardım etme teklifinde bulunduğu, Sağlık Bakanı Jens Spahn'in eşi Daniel Funke'nin bu işlemden haberdar olmadığı iddia edilmişti. Alman Sağlık Bakanlığı da yaptığı açıklamada, Burda Limited Şirketi'nden teklif gelmesinden sonra standart işlemle maskelerin piyasadaki normal fiyatı bazında anlaşma sağlandığı belirtilmişti.