Almanya’da ırkçılar durmuyor! Türk spor kulübüne saldırdılar

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (NRV) Eyaletine bağlı Wesel kentinde Wesel Anadolu Spor binasına kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce saldırı düzenlendi. Saldırı sırasında binanın içerisinde kimsenin olmadığı, sadece maddi hasar olduğu bildirildi.

Almanya’da ırkçılar durmuyor! Türk spor kulübüne saldırdılar
Avrupa’da yaşanan ırkçı saldırılara bir yenisi daha eklendi. Almanya’da bir spor kulübüne yönelik gerçekleştirilen bir saldırıda can kaybı olmazken maddi hasar söz konusu.
Kuzey Ren Vestfalya (NRV) Eyaletine bağlı Wesel kentinde Wesel Anadolu Spor Kulüp Başkanı Cihan Sarıca, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında saldırının can kaybına yol açmadığını, saldırganların ise henüz yakalanamadığını belirtti. Başkan Sarıca saldırının bir geleneğe dönüştüğünü ve bunun vahim bir hal aldığını da sözlerine ekledi.
Kulüp Başkanı Cihan Sarıca açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Wesel Anadolu Spor kulübüne haince zarar verme amacıyla saldırı yapılmıştır. Komşu Alman spor kulübüne hiç bir zarar verilmemiştir, iki kulüp arası sadece 10 metredir. Aşırılık, Almanya’da artık gelenek olmaya başladı. Üzücü ve vahim bir durum”