Alparslan Kuytul şimdi de LGS’ye el attı

Koronavirüs tedbirlerine rağmen Adana'da toplu cuma namazı kılmaya kalkarak bir provokasyona imza atan Alparslan Kuytul ve cemaati, şimdi de bugün yapılan LGS'ye el attı.

Alparslan Kuytul şimdi de LGS’ye el attı

Furkan Vakfı adıyla faaliyet gösteren Alparslan Kuytul‘un cemaati son dönemde, “28 Şubat hortladı” sloganıyla imza attıkları provokasyonlarla gündeme gelmişti.

Koronavirüs salgınına aldırmadan toplu cuma namazı kılmak isteyen, engellenince de “Polisi Ergenekon ele geçirdi” diyen Alparslan Kuytul şimdi de bugün koronavirüs tedbirleri altında yapılan LGS’yi gündemine aldı!

Dün gece sosyal medya hesabından LGS nedeniyle uygulanacak sokağa çıkma yasağını eleştiren Kuytul, “Bu tamamen toplumu baskıyla yasaklara alıştırma siyasetidir” iddiasına bulundu. Sınavda gelecek başarının da Allah’tan gelen yardımla sağlanacağını öne sürdü.


Kuytul’un mesajları şöyle:

“Yarın LGS sınavından dolayı sokağa çıkma yasağı var. Bunun ne bilimle alakası var ne virüsle alakası var! Bu tamamen toplumu baskıyla yasaklara alıştırma siyasetidir!

Benim oğlum da yarın sınava girecek. Allah, yarın LGS sınavına girecek öğrencilerimizin haklarında hayırlı olanı nasib etsin. Hayrın nerede saklandığını kimse bilemez. Ellerinden geleni yapıp çalışmalıydılar.

Bu imtihanda başarılı olamayanlar hatalarını düşünsünler, üç günlük çalışmayla başarılı olunamayacağını anlasınlar. Başarılı olanlar da başarıyı kendilerinden bilmesinler, Allah’ın yardım ettiğini, kendilerine çalışma sabrı ve azmi verdiğini unutmasınlar.”