Alparslan Kuytul tutuklandı

Adana'da iş insanı Koray Sarısaçlı'nın kaçırılması ile ilgili davada hakkında yakalama kararı çıkartılan Alparslan Kuytul, tutuklandı.

featured
service

İş insanı Koray Sarısaçlı’nın geçen yıl 8 Eylül’de 4 kişi tarafından kaçırılıp, 13 gün sonra serbest bırakılmasına ilişkin açılan davada; kapatılan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı‘nın kurucusu Alparslan Kuytul hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Alınan bilgiye göre, vakfın bir dönem yöneticiliğini de yapan Koray Sarısaçlı, Adana Cumhuriyet Başsavcılığındaki ifadesinde kaçırıldığını, 13 gün rehin tutulduğunu, işkence gördüğünü, zorla 7 milyon dolarlık senet imzalatıldığını ileri sürdü.

Yürütülen soruşturma kapsamında Adana Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine Kuytul, sabah saatlerinde Adana Emniyet Müdürlüğü ekiplerince “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, gasp, adam yaralamaya azmettirme” suçlamasıyla gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen Alparslan Kuytul tutuklandı.

Bu arada, Sarısaçlı’nın kaçırılmasıyla ilgili açılan davada tutuklu sayısı Alparslan Kuytul’la birlikte 8’e yükseldi.

Alparslan Kuytul tutuklandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 7 gün önce

    siyasal bolucu islamcilik ozentilerinin gomunist tarzi slogan da atabilyormus oldugunu da gorduk bu vidyoda :)

  2. 6 gün önce

    “Follow the Money” deller batida. Milli Görüs, Süleymanlilar, Furkan Vakfi … Türkiyede her sene yaklasik 18 Milyar Dollar “Zekat” dagitiliyordur. Bu paranin sadece yüzde 1i bunlarin eline gecse bu 180 Milyon Dollar demek (arti avrupadaki türklerden gelen dövizler). MIT bunlari umarim arastiriyordur. Bu paranin bir damlasi icin dini satanda olur vatanida.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!