Altun: ABD ile yeni bir sayfa açmaya hazırız

Erdoğan'ın ABD ziyaret heyetinde yer alan İletişim Başkanı Prof Dr. Fahrettin Altun, 'ABD ile yeni bir sayfa açmaya ve stratejik ortaklığımızı güçlendirmeye hazırız.' dedi.

Altun: ABD ile yeni bir sayfa açmaya hazırız

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump ile yarın gerçekleştireceği görüşme öncesinde Twitter hesabından İngilizce olarak yaptığı paylaşımda, ”ABD ile yeni bir sayfa açmaya ve stratejik ortaklığımızı güçlendirmeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Fahrettin Altun’un paylaşımı şu şekilde:
“Önceki konuşmaları sırasında Erdoğan ve Trump, ortak kaygıları gidermek için isteklerini dile getirdiler. Her ikisi de, güçlü bir Türk-Amerikan işbirliğinin değerinin farkında. Yeni bir sayfa açmaya ve stratejik ortaklığımızı güçlendirmeye hazırız.

Müttefikimizin YPG terör örgütüne verdiği desteği durdurmasını bekliyoruz. Ferhat Abdi Şahin gibi YPG üyelerini davet etmek büyük bir hatadır.”

GÖRÜŞME BUGÜN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki kritik zirve bugün saat 20.00’de Beyaz Saray’da gerçekleşecek. Görüşmede, Suriye konusu başta olmak üzere ABD’nin YPG/PKK ile ilişkisinin öncelikli olarak ele alınması bekleniyor.