Amerikalı general ölen teröristlere ‘şehit’ dedi

Amerika Özel Harekât Görev Gücü Komutanı General Claude K. Tudor, PKK’lı yöneticilerle ortak basın toplantısı düzenledi, öldürülen teröristler için “Şehitlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz” ifadelerini kullandı.

featured

ABD’li generallerin Suriye’de PKK-YPG’li teröristlerle ilgili skandal açıklamalarına bir yenisi daha eklendi.

Terör örgütü PKK/YPG denetimindeki Hol kampını ziyaret eden Amerika Özel Harekât Görev Gücü Komutanı General Claude K. Tudor ziyaret etti.

Tudor burada, omurgasını terör örgütü PKK/PYD/YPG’nin oluşturduğu ve ABD’nin “IŞİD’le mücadele” için kurduğunu iddia ettiği Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) komutanı olan ve Irak’ın kuzeyinde PKK saflarında üst düzey faaliyetlerde bulunan Newroz Ahmed ile ortak basın toplantısı düzenledi.

IŞİD’li terörist ailelerinin tutulduğu Kamışlı yakınlarındaki Hol Kampı’nda IŞİD saldırıları ve operasyonları hakkında açıklama yapan terörist Newroz Ahmed, ABD’nin de başsağlığı dilediği öldürülen iki teröristi anarak açıklamalarda bulundu. Sözcü’nün aktardığına göre Ahmed, “Katılımından dolayı Uluslararası Koalisyon’a teşekkür ediyoruz. Fakat kamptaki tehlike devam ediyor. Bu sadece bölgenin değil dünyanın üzerinde de büyük bir tehlike oluşturuyor. Özerk yönetimimiz ve kamp yönetimi üzerine düşen sorumluluğu yerine getiriyor. Dışarıdan yardım ve destek de gerekli. Öncelikli tehlike kampın içindeki gizli hücrelerdir ve burada oluşan tehlike tüm bölgeyi etkiliyor. Buradaki en büyük tehlike ise sadece bizim bölgelerimizde değil, Türk devletinin bulunduğu bölgeler, Irak ve Suriye gibi yerlerde de örgütlenmeleridir. 6 arkadaşımızı Deyr Ez Zor’da öldürdüler. Bu da IŞİD’in daha da güçlendiğinin işaretidir. Eğer ortak çalışma yürütülmezsek IŞİD bundan faydalanacak ve kendini büyütecek” dedi.

“SDG güçleri, Uluslararası Koalisyon ve İç Güvenlik Güçleri Hol Kampı’nda güvenliği ve huzuru korumak için ortak çalışma yürütüyor. Bu operasyon başlamadan önce kamptaki IŞİD hücrelerinin kamp içindeki insanları korkuttuğundan veya onlar için bir tehlike oluşturduğundan şüphemiz yoktu. Çadırları, saklanmak ve terör eylemleri için kulandılar.

Uluslararası Koalisyon’un SDG ile yaptığı işbirliği sonucunda, örgütün sahada ne kadar güçlü olduğunu gördük. Bizi şaşırtan ise çadırların IŞİD’li kadınlar tarafından saklanma yeri olarak kullanılması, çocukların ve kadınların çadırlarda yargılanıp, cezalandırılması ve IŞİD ideolojisini yaymalarıydı. Bu operasyon SDG’nin gücünü ve kampta IŞİD fikirlerinin yayılmasını önleme konusundaki profesyonelliğini gösterdi. Kamptaki mültecilere yardım etmek için SDG’ye destek olma görevimizi yerine getirmeye devam edeceğiz.

Vatandaşları Hol kampında olan tüm devletlere gelip bu kişileri almaları çağrısı yapıyoruz. IŞİD her ne kadar coğrafi olarak yenilmiş olsa da tehlikenin her zaman devam edeceği bilinmelidir. Halen geri dönüp halkların arasına yeniden girmeyi ve kendini inşa etmeyi, terör eylemlerini gerçekleştirmeyi ve komşu ülkelere tehlike yaratmayı hayal ediyor. Uluslararası toplum ailelerin dönüşüne çözüm buluncaya kadar SDG’yle olan ortaklığımızı ve desteğimizi sürdüreceğiz. Bu ailelerin kamptan çıkması ve toplumda aktif üye olması için SDG’nin kampta istikrarı sağlamasına destek vereceğiz. Bu sorumluluğu almak kolay değil, şehitlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz.”

Amerikalı general ölen teröristlere ‘şehit’ dedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 6 gün önce

    Batı ittifakının stratejik hedefi Türkiye gibi ülkelerin her yönden kalkınmamasına ve gelişmemesine yöneliktir. Son yıllarda rumların kışkırtılması, ermenilere gaz verilmesi, pkk/ypg terör örgütlerinin palazlandırılması buna işarettir. Tabi bölgesel işbirliklerini kurulması ve Türkiyenin dostlar ve gerçek müttefikler edinmesi pek işlerine gelmez

    Cevapla
  2. 6 gün önce

    adam safını gösteriyor ben ona kızamam. Sen devlet olarak tedbirini alacaksın.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!