Amerikalı generaller Öcalan’ın manevi oğluyla görüştü

featured

ABD’li General Paul Calvet ve ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM) Komutanı Kenneth McKenzie, terör örgütü PKK’nin Suriye kolu PYD/YPG’nin paravan örgütü Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) lideri Mazlum Kobani ile görüştü.

Barzani’nin yayın organı Rudaw’da yer alan habere göre görüşmeyi sosyal medya hesabından duyuran “Mazlum Kobani” ve “Mazlum Abdi” kod adlarıyla tanınan Ferhat Abdi Şahin, bölgede hem ekonomik hem de güvenlik ile ilgili konuları Paul Calvet ve Kenneth McKenzie ile ele almaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

Mazlum Abdi tweetinde, “Bölgedeki emniyet ve ekonomiyle ilgili zorlukları ele almak için General Calvert ve General McKenzie ile bir araya gelmekten memnun oldum. Koalisyon güçlerinin varlığının devamı, IŞİD ile mücadele için ortak işbirliği ve bölgeyi koruma ve istikrara kavuşturma çabaları hakkında mesajlar aldık” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Trump’ın “General Mazlum” diye andığı ve Türkiye’nin de görüşmesini istediği Abdi, terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın “manevi oğlu” olarak biliniyor.

Amerikalı generaller Öcalan’ın manevi oğluyla görüştü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 sene önce

  Türkiye’de Kürdistan kurmak için yüzyıldır uğraşan ABD ve İngilizlere biz niçin müttefik deyip topraklarımızda silah ve radarlarını bulundurmalarına izin veriyoruz? Türkiye’nin ABD’yi bölüp devlet kurmak için hiçbir söz ve eylemi olmadığına göre ABD’nin bize düşmanlığını haklı çıkaracak ne var, hiçbir şey yoksa bu düşman üsleri niçin hala topraklarımızda?

  Cevapla
 2. Türk çocuğu düşmanını tanı.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Biz hala ülkemizi yıkmak için göstere göstere kapımıza silah yığan, hatta Tüm çevre ülkelere yığınak yapan ve yıllardır bu bölücü çetelere destek ve yataklık yapan sözde müttefiklere (!) Hala hangi nedenle göz yummaktayız ? Bunun geçerli bir nedeni yoksa; hiç olmazsa bir “Müzik notası” verelim onlara ..!!!

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  tayyib’e bir sor ama cevap alacagini sanmiyorum. Sozde ermeni soykiriminin kabulu sonrasi bile o meshur “van munit eeyyy amarikaaaa” sozunu bile dememis, sadece “muttefikimiz, stratejik ortagimiz bizi cok uzdu, cok kirildik” demisti.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!