Amerikalılarda ‘müttefikler vuruluyor’ telaşı… ‘Biden güçlü bir mesaj vermeli’

ABD'li Demokrat Senatör Chris Van Hollen ve ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Frank Pallone, “Türkiye Kürt müttefiklerimizi vuruyor” diyerek ABD Başkanı Biden'ın Ankara'ya sert mesaj vermesi çağrısı yaptı.

featured

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki terör hedeflerini Pençe-Kılıç Hava Harekatı’yla vurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, harekatın karadan süreceği mesajını verdi.

ABD’li Demokrat Senatör Chris Van Hollen ve ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Frank Pallone, harekata ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda Türkiye’yi hedef aldılar.

Chris Van Hollen, terör örgütü YPG/PKK’yı “Kürt müttefikler” olarak nitelendirerek, Washington yönetiminin Ankara’ya “güçlü bir mesaj” vermesi gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet’in aktardığına göre, Van Hollen “İşte yine başlıyoruz. Erdoğan, aylardır Türkiye’nin IŞİD’e karşı savaşan Suriyeli Kürt müttefiklerimize saldıracağını söylüyordu. Şimdi bunu yapıyor olması kimseyi kandırmamalı. Biden yönetimi, güçlü bir şekilde buna cevap vermelidir” dedi.

Frank Pallone ise Türkiye’nin “sivil altyapıları bombaladığını” iddia etti.

Pallone, “Erdoğan, bir hastane de dahil olmak üzere sivil altyapıyı bombaladı. Bu, Türkiye’ye F-16 savaş uçağı satışını engellemek için çalışmamın bir başka nedenidir. Erdoğan’ın saldırganlığı, ABD askeri teçhizatı konusunda ona güvenemeyeceğimizi gösteriyor” diye konuştu.

Amerikalılarda ‘müttefikler vuruluyor’ telaşı… ‘Biden güçlü bir mesaj vermeli’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 2 ay önce

  O f 16 lari vermeyin bizde kendimize yeni bir yol cizelim daha iyi olur eminim

 2. 2 ay önce

  soysuzlar elinizden geleni ardınıza koymayın

 3. 2 ay önce

  Tüm dünya ve insanlıkla dalga geçiyorlar, tabiki buna yol verenler sayesinde

 4. 2 ay önce

  Bölge ülkeleri TR, İran, Suriye, Irak anlaşıp bu ABD ve pkk belasını beraberce def etmeli. Başka çözüm görünmüyor. Herkes kendi çalıp oynarsa bu iş olmaz. Öncelikle de TR ve Suriye anlaşmalı.

  Cevapla
 5. 2 ay önce

  Dünyada tanınmış terörist kan emici bir devletin (ABD) Suriyedeki terörist bir gurubu destekliyor olmasına şaşırmamak gerek.

  Cevapla
 6. 2 ay önce

  “işide karşı savaşan”mış yalanını sevsinler.
  satılık siyasiler.. parayı bastırsak “en büyük Türkiye” diye bağırırlar. omurgasızlar..

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!