Amerikalıların hendek yalanı belgelendi!

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), 23 Ağustos'ta Twitter hesabından yaptığı açıklamada, YPG/PKK'nın bazı mevzilerini yok ettiğini duyurmuştu. Ancak terör örgütü YPG/PKK, Suriye'nin kuzeyinde Türkiye sınır hattında tünel kazmayı sürdürdüğü ortaya çıktı.

Amerikalıların hendek yalanı belgelendi!
( Serhat Çağdaş – Anadolu Ajansı )\n

TSK’nın Fırat’ın doğusuna yönelik askeri harekatını güvenli bölgeyle durdurmaya çalışan ve terör örgütünün hendek ve tünellerini yıktığını iddia eden ABD’nin yalanı görüntülerle belgelendi.

Anadolu Ajansı (AA) Fırat Nehri’nin doğusunda YPG/PKK işgalindeki sahadan aktardığı bilgilere göre, terör örgütü, Türkiye sınırında tünel kazma ve mevzi yapma çalışmalarını da sürdürüyor.

Münbiç, Aynelarab (Kobani), Tel Abyad, Rasulayn, Kamışlı ve Malikiyye’de bu faaliyeti daha önce yürüten örgüt, halihazırda Aynularab, Tel Abyad ve Sırrin’de de yeni tüneller kazıyor. AA’nın kazı çalışması devam eden tünellerde yaptığı yeni çekimlerde örgütün söz konusu faaliyetlerine son vermediği görülüyor.

Daha önce terör örgütü IŞİD uyguladığı taktikleri kullanan YPG/PKK, tünelleri olası askeri harekatlara karşı direnme, sızma ve ani saldırı amacıyla kazıyor.

Türkiye’yi güvenli bölgeyle oyalayan ABD’den teröristlere yeni sevkiyat