Amerika’nın Sesi’ne göre Türkiye sokakları çalkalanıyor

Amerika'nın Sesi'nin Türkçe internet sitesi dünya çapındaki protestoları haber yaptı. Bir yıldır eylemlerin sürdüğü Fransa görmezden gelinirken Türkiye'de eylemlerin sürdüğü iddia edildi.

Amerika’nın Sesi’ne göre Türkiye sokakları çalkalanıyor

Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasının ardından ABD basınında Türkiye aleyhine haberler zirveye çıktı.

Amerikalı VOA (Amerika’nın Sesi) Dünyadaki protestoları “Dünyanın ve Türkiye’nin 4 bir yanında sokaklar gösteriler ve protestolarla çalkalanıyor.” ifadeleriyle haberleştirdi.

Amerika’nın Sesi, sosyal medyada gelen tepkiler üzerine haberinden Türkiye’yi çıkardı.

AMERİKANCI YÖNETİMLERE KARŞI EYLEMLERİ GÖRMEZDEN GELDİLER

Amerikalı VOA haber metninde kullandığı, “Dünyanın ve Türkiye’nin 4 bir yanında sokaklar gösteriler ve protestolarla çalkalanıyor. Halen Hong Kong, Lübnan, Irak, İran, Hindistan ve Gürcistan’da halk sokaklarda çeşitli nedenlerle protesto gösterileri düzenliyor ve güvenlik güçleriyle çatışıyor.” ifadeleriyle dünyada gerçekleştirilen protestoları Türkiye’de de varmış gibi gösterme girişiminde bulunurken Fransa’da bir yıldır devam eden Sarı Yeleklilerin eylemi ve Bolivya’da Amerikancı darbeye direnen halkın eylemleri görmezden gelindi. Aynı şekilde Şili’deki sağcı iktidara karşı süren protestolar da Amerika’nın Sesi’nin haberinde yer almadı.