Amiral Cem Gürdeniz: Atlantikçiler ve NATO'cular bana saldırıya geçti

Veryansın Tv yazarı Amiral Cem Gürdeniz'in, “Türkiye, Türk – Rus ve Türk – Çin dostluğunun baltalamasına müsaade etmemeli” sözleri, Atlantikçi sosyal medya hesaplarının hedefi oldu.

Amiral Cem Gürdeniz: Atlantikçiler ve NATO'cular bana saldırıya geçti

Veryansın Tv yazarı Amiral Cem Gürdeniz Cumhuriyet’ten Barış Doster’e verdiği röportajda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Türkiye’yi 15 Temmuz 2016 gecesi ateş gücüyle terbiye etmeye çalışan bir güce karşı, ona denge olacak bir gücün aleyhine hamle yapıyoruz. Bugün 100 yıl önceki şartlar oluşmuştur. Azerbaycan’da bu yapıldı. Başarılı oldu. Çin ile Orta Kuşak yapılarak bir manevra alanı açıldı. Lehimize oldu. Şimdi Türkiye; Kırım ve Uygur sorunlarını bahane ederek emperyalizmin Türk–Rus ve Türk–Çin dostluğunu baltalamasına müsaade etmemeli. Yunanistan üzerinden kışkırtılan Türkiye, ancak büyük güçler mücadelesi içindeki değerli kartlarını oynayarak bu zorlu süreçten başarıyla çıkar.“ 

Açıklamaların ardından, içinde FETÖ’cülerin de yer aldığı bazı sosyal medya hesaplarından Gürdeniz’e karşı sistematik bir saldırı başlatıldı. 

‘ATLANTİKÇİLER SALDIRIYOR’

Saldırılara yanıt veren Amiral Gürdeniz, kendisine Atlantikçi kesimin saldırdığını vurguladı, FETÖ’nün Mavi Vatan’ı hedef aldığını anlattı.

“Ben hislerimle değil, gerçeklerle hareket ederim, siyaset de yapmam. Ben FETÖ’nün kumpaslarında tutuklanırken de Mavi Vatan diyordum, kimse anlamıyordu. Şimdi de bekamız diyor; ülkemizin çıkar ve menfaatini sağlayabilecek ne gerekiyorsa onu diyorum. Mankurtlar ve Atlantikçiler saldırıyor.“ 

‘TUZAĞA DÜŞMEYELİM’

Doğu Akdeniz Politik Genel Yayın Yönetmeni Caner Çiftçi’ye konuşan Amiral Gürdeniz, tuzağa dikkat çekti: 

“Uygur ve Kırım meseleleri, Türkiye’nin yumuşak karnı. ABD, ‘Mavi Vatan parçalansın, Kırım ve Uygur Meseleleri Kaşınsın’ istiyor. Bunlara dikkat etmeliyiz. Tuzağa düşmeyelim, önce Anavatan ve Mavi Vatan diyorum. “NATO’cu ve Atlantikçilerin çıkarları için milli ve dini duygularımızın sömürülmesine izin vermeyin”