Amiral Soner Polat'ın eşinden yeni açıklama: Bir polemiğe çekmeyin

Gözaltındaki Amiral Cem Gürdeniz için yayınladığı destek mesajının bir polemiğin içine çekilmeye çalışıldığını belirten Sevgi Polat, Veryansın Tv'ye yeni bir açıklama gönderdi.

Amiral Soner Polat'ın eşinden yeni açıklama: Bir polemiğe çekmeyin

VERYANSIN TV

104 emeki Amiralin ‘Montrö’ açıklamasında imzası olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Amiral Cem Gürdeniz’e 2019 yılında yaşamını yitiren yakın dostu, FETÖ'nün Balyoz kumpasından birlikte hapis yattığı emekli Tümamiral Soner Polat’ın eşinden duygulandıran bir destek mesajı gelmişti.

Sevgi Polat, gözaltındaki Amiral Cem Gürdeniz'in eşi Rengin Gürdeniz'e şu mesajı göndermişti:

"Renginciğim, odamda her zaman olan resme yine bakıyorum. Düşünüyorum da ne çok şey paylaştık biz. Biz diyorum, eşler olarak bile neler yaşamadık!

Soner Amiral ile kardeşi Cem Amiral’in yaşadıkları inanılmaz.

(Kardeş diyorum onlar birbirlerine böyle hitap ederlerdi.) Ülkesine bu kadar bağlı, bu kadar çok seven insanların değeri milletimiz tarafından bilinmektedir. Benim düşünceme gelince; uzun yıllar önce kurulmuş bu güzel dostluk, kader birliği her zaman sürecektir. Soner Amiral şu an aramızda olmasa bile, Cem Amiral her zaman KARDEŞİDİR.

Canım arkadaşım seni Sevgi ile kucaklıyorum. BU DA GEÇER.

Allah her zaman doğrunun ve dürüstün yanındadır.

Sevgi Polat."

'ONU SADECE VATANSEVERLİĞİYLE ANALIM'

Sevgi Polat'ın mesajı vatanseverleri duygulandırırken, sosyal medyada bazı gruplar tarafından farklı siyasi polemiklere çekilmeye çalışıldı. Vatan Partisi yöneticisi olarak hayata gözlerini yuman Soner Polat'ın eşinin Veryansın Tv'ye gönderdiği yeni mesaj şöyle:

"Çok sevgili eşim Amiral Soner Polat’ın tertemiz adı, kardeşlerimizin yaşadığı mağduriyet neticesinde yaşanan polemiğe çekilmeye çalışılmaktadır.

Bundan son derece rahatsızlık duymaktayım.

Kendisi her zaman doğru bildiğini savunur ve bunu da ustaca yazıya dökerdi.

Şu an hayatta olmadığı ve dolayısıyla cevap hakkını kullanamayacağı için böyle bir karar almak zorunda kaldım. Yattığı yerde huzurla uyuması için gerek televizyonlarda, gerek sosyal medyada, gerekse yazılı basında adının bu şekilde anılmasını kesinlikle istemiyorum. O "Bir kişi bile benim için vatanseverdir dese bana yeter" diyerek son nefesini vermişti. Vasiyeti üzerine onu sadece vatanseverliği ile analım. Teşekkür ederim. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."