Anadolu Ajansı'ndan 'yalnız pelikan' haberi

AKP içindeki en tartışmalı gruplardan 'pelikancıların' gündeme geldiği şu günlerde Anadolu Ajansı, 'yalnız pelikan' haberi yaptı...

Anadolu Ajansı'ndan 'yalnız pelikan' haberi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın ani istifa kararı sonrasında kendisine yakınlığıyla bilinen Pelikan grubunda büyük bir tedirginlik başladı.

Pelikancıların tartışma konusu olduğu şu günlerde Anadolu Ajansı, "yalnız pelikan" haberi geçti.

Haber sosyal medyada "Anadolu Ajansı'ndan pelikan göndermesi mi?" yorumlarına neden oldu.

Haberde şu ifadeler yer aldı...

Göl sularına gün boyu gagasını sürekli daldırarak kolaylıkla avladığı balıklarla beslenen pelikan, zaman zaman kıyıdaki bir taşın üzerine çıkarak burada istirahat edip güneşleniyor.

İçerişehir Mahallesi'nde göl kıyısındaki parklarda vakit geçiren, yürüyüş ve bisiklet yollarında yürüyerek gezinti yapan insanların kendisine mesafe olarak çok yaklaştığı pelikan ilgi çekici ve renkli görüntüler oluşturuyor.

Tek başına su yüzeyinde gezinti yaparak beslenen ve bir taşın üzerine çıkan pelikanı görüntüleyen vatandaşlar, göçebe kuşun fotoğraflarını çekip sosyal medyada paylaşıyor.

Emekli öğretmen Yaşar Şanal, Beyşehir Gölü kıyısında her gün bisiklet sürüp yürüyüş yaptığını belirterek, birkaç gündür tek başına gördüğü pelikanın Beyşehir Gölü'ne renk kattığını söyledi.

Pelikan ve flamingo gibi sürüler halinde yaşam süren türlerin zaman zaman Beyşehir Gölü'ne geçiş güzergahı olarak ya da bir süre konaklamak üzere uğrayabildiğini vurgulayan Şanal, gördükleri pelikanın ise tek başına olmasının ilginç olduğunu dile getirdi.

Pelikanın kendisine çok yaklaşmadıkça insanlardan kaçmadığını belirten Şanal, "Her sabah burada görüyorum balık yerken. Sürekli aynı taşın üstüne tünüyor. Hoş bir hayvan, izlemek lazım. Keşke bir tane değil de sayıları daha fazla olsa, sürüler halinde buraları mesken tutsa. O zaman buradaki görüntü daha bir başka olur." diye konuştu.