‘Anaları evlatlarından koparan HDPKK bir halk sağlığı sorunudur’

İstanbul Tabip Odası seçimlerinin aday grubu olan Cumhuriyetçi Hekimler’den Diyarbakır’da çocukları dağa kaçırılan annelere destek açıklaması geldi.

‘Anaları evlatlarından koparan HDPKK bir halk sağlığı sorunudur’

İstanbul Tabip Odası seçimlerinin aday grubu olan Cumhuriyetçi Hekimler’den Diyarbakır’da çocukları dağa kaçırılan annelere destek açıklaması geldi. Okmeydanı Hastanesi önünde Cumhuriyetçi Hekimler adına açıklama yapan İrfan Gökçay şunları söyledi:

“Evlatlarını sağlıklı, başı dik, özgüveni yüksek Cumhuriyet Yurttaşları olarak yetiştirmek için Analarımızın eylemli olarak gösterdikleri cesaret ve feraset hepimize örnek oluyor.

PKK’nın ateşe sürdüğü çocuklarımızın yaşam, beden ve ruh sağlığı hakları, ağır biçimde tahrip edilmektedir. Milyonlarca çocuğumuz büyük bir tehdit altında yaşamaktadır.

Analarımız, evlatlarını PKK’dan almanın yolunun HDP’den geçtiğini saptayarak, HDP-PKK ilişkisinde oluşturulan tereddütleri gidermişler;
ABD’nin ülkemize yönelttiği terörü etkisizleştirerek, barış’a giden yolun engelini eylemli olarak ilan etmişlerdir.
Eylemlerini HDP’nin Diyarbakır İl Başkanlığı önünde tüm tehditlere rağmen sürdürerek, HDP’nin ABD’nin “Kara gücüm” dediği PKK’ya eleman temin etme merkezi olarak görev yaptığını tescil etmişlerdir.

HDPKK’nın ateşe sürdüğü evlatlarını cesaret ve ferasetle savunan Analarımızla kol kola omuz omuzayız.

Analarımız görevlerini fazlası ile yapmaktadırlar;
Evlatlarına bir an önce kavuşturmak hepimizin görevidir.
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı başta olmak üzere, Hükümet ve TBMM’nin görevlerinin gereğini cesaretle yapmaları Anayasal sorumluluklarıdır.”