'Anayasa çalışması yok' diyen Kılıçdaroğlu kendisini yalanladı!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın açıklamaları hakkında “Böyle bir anayasa çalışması yok” iddiasında bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun 2 sene önce anayasa çalışması yapıldığını itiraf ettiği ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu 2 Haziran 2018’de yaptığı açıklamada “Seçim öncesi Millet ittifak’ını oluşturan partilerin anayasa değişikliğinde hangi ilkelerde uzlaşabileceğinin çalışması yapıldı” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, 2 Haziran 2018'de de Sözcü'ye “Millet İttifakı olarak çalışma yaptık. Başında İbrahim Kaboğlu vardı. Mutabakat metni elimizde” demişti.

'Anayasa çalışması yok' diyen Kılıçdaroğlu kendisini yalanladı!

VERYANSIN TV

Ümit Özdağ'ın 2018'de CHP, İYİ Parti, HDP ve Saadet Partisi'nin ortak anayasa çalışması yaptığını açıklaması Türkiye’nin gündeminde. 

Anayasa çalışmasını Akşener’in ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da inkar etti. 

CHP lideri “Böyle bir anayasa çalışması yok. Kamuoyunda tartışılıyor, ben de hayretle izliyorum” iddiasında bulundu. 

Ancak 2 Haziran 2018’de Cumhuriyet’ten İklim Öngel’e verilen röportaj Kılıçdaroğlu’nun kendisini yalanlıyor. 

Söz konusu röportajda Kılıçdaroğlu “Seçim öncesi Millet ittifak’ını oluşturan partilerin anayasa değişikliğinde hangi ilkelerde uzlaşabileceğinin çalışması yapıldı. Bu çalışmayı yapanların başında İbrahim Kaboğlu vardı. Bu ilkeler çerçevesinde anayasa çalışması yapılacak. Üç aşağı beş yukarı bir mutabakat metni şu anda elimizde var.” ifadelerini kullanıyor. 

KILIÇDAROĞLU: BAŞINDA KABOĞLU VARDI

Kılıçdaroğlu, 2 Haziran 2018'de de Sözcü'den Başak Kaya'ya verdiği röportajda “Millet İttifakı olarak çalışma yaptık. Başında İbrahim Kaboğlu vardı. Mutabakat metni elimizde” demişti.

Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullanmıştı:

"Biz Millet ittifak'ını oluşturan partiler olarak anayasa değişikliği çalışması yaptık. Başında İbrahim Kaboğlu vardı. Bizim hazırlığımız Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra başlamayacak. Daha önce başladı zaten. Üç aşağı beş yukarı bir mutabakat metni şu anda elimizde var. "