Andımız konusunda çıtını çıkarmayıp Gergerlioğlu için ağıt yakan CHP’liler

featured

Terör örgütleri PKK ve FETÖ’nün sözcülüğüne soyunan Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun vekilliği düşürüldü. Andımız’ın kaldırılmasına sessiz kalan bazı CHP’liler HDP ve Gergerlioğlu için sosyal medyada mesaj yağdırdı.

VERYANSIN TV

8 Ekim 2013’te kaldırılan Öğrenci Andı için 2018 yılında “Yeniden okutulsun” kararı almıştı. Geçen sürede kanunsuz olarak Andımız okutulmazken Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Danıştay 8. Dairesi’nin kararını bozdu. Andımızın kaldırılmasına sosyal medyayı aktif kullanan çok sayıda CHP’li sessiz kaldı.

Aynı isimler söz konusu HDP olunca mesaj üstüne mesaj paylaştı…

İşte Öğrenci Andı ile ilgili hiç paylaşım yapmayıp HDP’li Gergerlioğlu’nu savunan CHP’liler:

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel
 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu

Ali Şeker, CHP İstanbul Milletvekil

Orhan Sarıbal – CHP Bursa Milletvekili-PM Üyesi

(Andımız’la ilgili bir tweet atmayan Sarıbal, Gergerlioğlu için birden fazla paylaşım yapıyor)

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca
 (Andımız’la ilgili özel olarak mesaj paylaşmayan Karaca, sadece Parti Sözcüsü’nün konuyla ilgili açıklamasını paylaşmıştır)

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu
 

CHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir

(Özdemir, Andımız’la ilgili şahsi bir fikir belirtmemiş, sadece Kılıçdaroğlu’nun konuyla ilgili bir sözünü paylaşmıştır)

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Canan Yüceer
(Yüceer, Andımız’la ilgili şahsi bir fikir belirtmemiş, sadece Kılıçdaroğlu’nun konuyla ilgili bir sözünü paylaşmıştır)

Çiçeği burnunda CHP’li Cihangir İslam

Eski CHP vekili gazeteci Barış Yarkadaş

Andımız konusunda çıtını çıkarmayıp Gergerlioğlu için ağıt yakan CHP’liler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

13 Yorum

 1. Ülkemizdeki sorunlarin asil kaynagi ne terör, ne ekonominin yerlerde sürünmesi, ne de fetö degil. Tüm sorunlarin asil kaynagi, ülkedeki ahlak eksikligi. Hangi inanc degerlerine, hangi etnik guruba ait oldugu ve hangi sosyal statüye sahip oldugu farketmeksizin icine düsülmüs ahlaksizlik ülkedeki tüm kötülüklerin kaynagidir. Ahlaksizlik, liyakatsiz insanlarin köse baslarini iskal etmesine sebep. Ahlaksizlik, insani degerlerden bihaber olanlarin insan haklari savunuculuguna soyunmasina sebep. Ahlaksizlik, esasinda manevi hic bir gailesi olmayan firsatcilarin dindarmis gibi görünmeleri riyakarligina sebep. Ahlaksizlik, millet olma suurundan yoksun olmaya sebep. Ahlaksizlik, vatani parsel parsel arsa ve arazi gibi görmeye sebep. Ahlaksizlik, siyaseti devlet ve millet adina degil, tanrilastirilmis ideolijilere ve liderlere hizmet adina yapmaya sebep. Ahlaksizlik, her aksam televizyonlarda futbol maci seyreder gibi ülke sorunlarini Talk-Show mahiyetinde isleyip, toplumu ayristirmaya sebep. Ahlaksizlik, yapilan ahlaksizliga her zaman bir kilif bulmaya sebep. Ahlaksizlik, ülke ve millet istikbalinin umursanmayisina sebep. Ahlaksizlik, devleti yönetmeye kalkanlarin, bir kumarbaz kadar bile ülke varlik ve degerlerine imtina etmemelerine sebep. Ahlaksizlik, her defasinda ayni hatalarin bir daha ve bir daha yapilmasina sebep. Ahlaksizlik, efsunlasmis gibi sebep olunan rezilligin farkina bile varilamayacak kadar kör olmus gözlere sebep. Ahlaksizlik, kurulusunun üzerinden 100 yil gecmesine ragmen, en temel sorunlarinin bile cözülememis cumhuriyetin bu günki haline sebep. Ahlaksizlik, dünyanin bir cok devleti inkisaf ederken, toplumlar ilerlerken, Türkiyenin hala bir bok cukurunda debeleniyor olmasina sebep. Ahlaksizlik, binlerce yillik devlet gelenkig olan bir ülkede bir üst aklin yetisememesine sebep. Ahlak, bireysel düzeyde eksik oldugu sürece, bir toplumun dolayisi ile bir ülkenin refaha ermesi mümkün degil. Sagcisi, solcusu, etnik kökeni ne olursa olsun herkes, liberali, dindari, dinsizi bireysel düzeyde ahlakini sorguya cekmeli. Millet olmanin suuruna, ortak degerlerde bulusmanin ve üzerinde birlikte yasanan topragin vatan oldugunun farkina ancak o zaman verilabilinir. Yoksa bir yüzyil sonra da ayni konular bu ülkenin gündeminde olmaya devam eder.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Yazıklar olsun! Andımız karşıtlarını dost edinenlerden beklenecek davranıştır.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Erdal İnönü’dür PKK’yı meclise ilk sokan. O gün bu gündür PKK meclisten hiç çıkmadı.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  İşin üzücü yanı AKP bu Deva ve Gelecek partisiyle hep zıt görüşlerde oldu ama bu ANDIMIZ konusuna gelince hepsi aynı görüşte oldular ya ben de ona yanıyorum, yüreğim bunu kaldırmıyor. Yaptığıniz haksızlıklar gözünüze dizinize dursun. Sinsi düşmanlıklarınızın hesabını umarım yüce Rab’bimize birgün verirsiniz.

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Bu devlete ve millete karşı suç işlemiş hdpkkliyi savunanlar bu hdpkkli size karşı suç işlese size yada çocuğunuza tecavüz etse yada sizi veya yakınınızı katletse yine milletin iradesi mi diyeceksiniz. Sürekli hak hukuk gak guk diyorsunuz dünyanın sağlıklı hiç bir ulkesinde bir gün var olamayacak bir terör yapılmasına sahip cikiyorsunuz. Sizinki alcakliktan başka bir şey değil.

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  Andımız eski birleştirici özelliğini kaybetmiştir. Cumhurbaşkanı sistemi gibi andımız da toplumu bölmektedir. Toplumu bölen unsurlar yerine birleştiren unsurlara odaklanılmalıdır.

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  CHP sözcüsü Faik Öztrak CHP iktidarında andımızı geri getireceğiz dedi. Siz hala buradan operasyon çekiyorsunuz. Yazıklar olsun!

  Cevapla
 8. 1 sene önce

  Kişiliksiz gereksiz ne kadar boş kişi varsa CHP ‘ye doluşmuş koltuk işgal ediyorlar,bir gereksiz hdp’li için paralıyorlar kendilerini….Halkta ne kadar karşılığı var bu viyaklamanın?
  .

  Cevapla
 9. 1 sene önce

  Akp, ,CHP Deva, Gelecek partisi andımızı kaldırma konusunda tek yürek oldular ya, işte en üzücü olan kısım bu. Yazıklar olsun hepsine.

  Cevapla
 10. 1 sene önce

  Konu Andımız olunca tüm bu partiler tek yürek oldu. Meğer ne çok severlermis birbirlerini konu Atatürk düşmanlığı olunca.

  Cevapla
 11. 1 sene önce

  Amerika’nın kara gücü pkk – pyd – sdg nin siyasi kanadı; pkk terörü ile oy devşiren hdp yi şirin göstermek için çalışanların; Amerika “Hizmet” çisi fethullah gülen silah silahlı terör örgütünü desteklemek için Adalet diye Ankara’dan İstanbul’a yürüyenlerin; katil Amerika’nın yeni başkanı Baydın’ın demokratik darbe tertipleri için koç başı olmaya hevesli kuklalarının sözcülerinin dedikleri sözlerin içtenliğinin ne olduğunu Ulusumuz çok iyi değerlendiriyor.
  İhaneti parlatmaya gayret eden Size, yeni CHP “Hizmet” çilerine Yazık.

  Cevapla
 12. 1 sene önce

  Ana muhalefet, Kılıçdaroğlu adlı proje adamı tarafından “Atatürk düşmanı, kürtçü ve alevici” çizgiye getirilmiştir. !

  Cevapla
 13. Bu gergerliye insan hakları savunucusu diyorlar, neden böyle bir şey dediklerini uzun süre araştırmadım, bugün mazlumder eski başkanı olduğunu öğrendim, demek o yüzden diyorlarmış. Kumpas yıllarında en en derinden nefretimi kazanmış, kumpas destekçisi cumhuriyet düşmanı bir topluluktu bu mazlumder. Ne kadar yazık, ne kadar, chpnin en önde gelenleri bu çukurları – çukur fikirleri savunuyorlar, koruyorlar. Eskiden de akp aynı pozisyondaydı, gerçi şuanda da çok farklı bir pozisyonda olduğu söylenemez tabi, çıkar çatışmalarından dolayı bunlarla ayrı düştüler sadece, kafa aynı kafa. Ah bu toprakların ne kara bir yazısı var, umarım bir gün siyasi topluluklar yüzüne biraz olsun bakılabilecek iğrenilmeyecek insanlardan oluşur.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!