Ankara kulislerinde Abdullah Gül iddiası: Çatı parti kuruyor… Erdoğan’ı aradı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, DEVA, Gelecek ve Saadet partilerini kendi liderliğinde tek bir çatı altında birleştirerek yeni bir parti kurmaya hazırlandığı iddia edildi. Gül'ün, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak konuyla ilgili bilgilendirdiği öne sürüldü.

featured

Ankara kulislerinde son günlerde; 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yeni bir parti kuracağı iddiaları dolaşırken, şimdi yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Kulislerde; Gül’ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayarak, amacının dağınık partileri bir araya getirmek olduğu ve bu çerçevede yeni bir parti kurma hazırlığında olduğunu söylediği iddia edildi. Ekonomim’den Besti Karalar’ın haberindeki iddiaya göre, DEVA Partisi’nin Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi’nin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun liderlik ettiği partiler, tek bir çatı altında birleşmeyi planlıyor. Bu yeni oluşumun başına ise Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün geçeceği iddia edilmişti. İddialara göre; Gül ve yakın çevresinin, Erdoğan sonrası döneme yönelik pozisyon aldığı, Gül’ün yeni parti ve siyasete olumlu baktığı hatta seçimde Cumhurbaşkanı adayı olmak istediği ve bu düşüncesini de Cumhurbaşkanı ile paylaştığı öne sürüldü.

‘PARTİ KURABİLİR AMA ADAYIMIZ OLAMAZ’

Habere göre, Meclis erken seçim kararı almazsa Anayasa gereği Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden aday olamayacağı için Gül’ün AKP oylarına da talip olacak şekilde aday olmak istediği belirtiliyor. Hatta Gül’ün, AKP’nin de adayı olmak istediği, bunu da yakın çevresine söylediği öne sürülüyor.

AKP kaynaklarının ise söz konusu iddiaları ciddiye almadıkları, “Parti kurabilir ama AK Parti’nin adayı olamaz” yorumunda bulundukları belirtildi.

Ankara kulislerinde Abdullah Gül iddiası: Çatı parti kuruyor… Erdoğan’ı aradı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Abdullah Gülden birşey olmaz. Bıraksın bu sevdaları.

  2. Tayyip kalsın daha iyi hiç olmazsa ne olduğunu biliyoz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!