Ankara’da cemevlerine saldıran kişi yakalandı

Ankara'da Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi'nde kasten yaralama, Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Ana Fatma Cemevi'nde zarar verme olaylarını gerçekleştiren şüpheli gözaltına alındı.

featured

Ankara Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Çankaya ilçesindeki Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi’nde “kasten yaralama”, Mamak ilçesindeki Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Ana Fatma Cemevi’nde “zarar verme” olayları meydana geldi.

Yapılan çalışmalar sonucu üç olayı da gerçekleştirdiği tespit edilen şüpheli A.O.K, gözaltına alındı.

Konuyla ilgili tahkikat çok yönlü devam ediyor.

ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI

Ankara Emniyet Müdürlüğü Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “30.07.2022 günü ilimiz Çankaya ilçesinde bulunan Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi’nde kasten yaralama, Mamak ilçesinde Şahı Merdan Kültür Evleri ve Yaşatma Derneği ile Ana Fatma Cemevi’nde ızrar konusu meydana gelmiştir. Konuyla ilgili ivedi yapılan çalışmalar neticesinde her 3 olayı da A.O.K. isimli şansın gerçekleştirdiği tespit edilmiş, şüpheli şahıs kısa sürede yakalanarak gözaltına alınmıştır. Konuyla ilgili tahkikat çok yönlü devam etmektedir” denildi.

BAKAN SOYLU: PROVOKASYON, HER YÖNÜYLE SORUŞTURULMAKTADIR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuya ilişkin açıklama yaptı. Soylu açıklamasında “Çankaya’da bir, Mamakta iki Cemevine bugün alçakça bir planla saldıran zanlı, Eskişehir’e giderken Ankara Emniyetimiz tarafından yakalandı. Elbette bu provokasyon, her yönüyle soruşturulmaktadır. Geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.

BEKİR BOZDAĞ DA AÇIKLAMA YAPTI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da “Ankara’da Cemevlerine yapılan saldırıyı ve provokatör saldırganı kınıyorum. Alevî kardeşlerimizin cemevlerine yapılan saldırı, milletimize ve hepimizin manevî manevî değerlerine saldırıdır. Saldırıyla ilgili adli süreç başlatılmıştır. Saldırı bütün yönleriyle aydınlatılacaktır.” açıklamasında bulundu.

SALDIRI ANI KAMERADA

Söz konusu videoda cemevinde oturan vatandaşların bir anda üzerine sandalye fırlatıldığı görülüyor. Hiçbir şeyden habersiz saldırıya uğrayan vatandaşlar önce neye uğradıklarını şaşırarak kendilerini korumaya almaya çalışıyor. Saldırganın art arda eline geçen nesneleri cemevinin içinde bulunanlara atmasının ardından bir vatandaş saldırgana doğru harekete geçiyor. Korkan saldırganın daha sonra elindekileri bırakarak kaçmaya başlıyor.

 SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLMUŞTU

Söz konusu olay Twitter’da gündem olmuştu. Birçok siyasetçi ve vatandaş söz konusu olaya sosyal medyada tepki gösterdi.

Ankara’da cemevlerine saldıran kişi yakalandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Bu itin yeddi ceddi arastilirilmali ve kimlerle nasil baglantilari var tesbit edilmeli. Kimbilir belki de akp liler yaptirmistir ekonomiden milletin dikkatini dagitmak icin. Anket sonuclari kötü tabii

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!