Ankara’da kafa karıştıran ‘toplantı’ iddiası

Başkent’te şu sıralar ilginç bir toplantının yapıldığı iddia ediliyor. Görüşmenin ayrıntıları bilinmiyor ama sözde toplantının birçok kişinin kafasını karıştırmışa benziyor.

Ankara’da kafa karıştıran ‘toplantı’ iddiası
Ankara’da kafa karıştıran ‘toplantı’ iddiası

VERYANSIN TV

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bilindiği gibi Şubat 2020’nin başına İngiltere’ye gitmiş ve burada en etkili kuruluşlarından biri olan Chatham House’a da bir ziyaret yapmıştı.

Mansur Yavaş, geçen hafta kendisinin ifadesiyle “kızını görmek için” bir kez daha İngiltere’nin başkenti Londra’ya gitti. İddiaya göre Mansur Yavaş, Londra’dan Ankara’ya döndüğünde ayağının tozuyla bir toplantıya katıldı.

Başkent’te konuşulanlara göre, toplantı 26 Ağustos akşamı Ankara Beysukent’te bir şirkette yapılıyor. Toplantıya katılanlar ise oldukça ilginç.

İddiaya göre, söz konusu toplantıya AKP Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara Büyükşehir Başkanlığı Meclisinde yaklaşık 5 ay önce istifa eden Grup Başkanvekili Mümin Altunışık ve Mansur Yavaş katılıyor.

Gece yarısına kadar süren toplantıda hangi konuların konuşulduğu ise muamma. Kimine göre, bir ihale konusunun masaya yatırıldığı, kimine göre ise Ankara’nın sorunlarının çözümü için kafa kafaya verildiği konuşuluyor.

Şimdi gelelim yapıldığı iddia edilen toplantının yerine. Konuşulanlara göre, görüşme yapılan şirketin ismi Netvizyon Mediapark İletişim Ticaret A.Ş.

Şirketin sahibi ise AKP Ankara İl Başkan Yardımcısı ve Türkiye Verimlilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Kömürcü.

Cumhuriyet gazetesi 31 Temmuz 2020 tarihinde hazırladığı bir haberde Kömürcü’nün şirketlerinin Türkiye’nin farklı illerinde kamu kurumlarından toplamda yaklaşık 5 milyon TL tutarında ihale aldığını yazmıştı.

Şimdi Ankara’da merak edilen sorular şunlar:

Böyle bir toplantı oldu mu?

Olduysa ne konuşuldu?