Ankara'da ülkücüler birbirine girdi... Alparslan Türkeş anması basıldı

Alparslan Türkeş Vakfı'nın Başkanı Ahmet Kutalmış Türkeş'in babası için düzenlediği anma törenine 50 kişilik grup saldırı düzenledi. İYİP'e yakın kişiler, saldırıdan MHP Genel Merkezi'ni sorumlu tuttu.

Ankara'da ülkücüler birbirine girdi... Alparslan Türkeş anması basıldı

Alparslan Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş’in başkanı olduğu Alparslan Türkeş Vakfı, Ankara Yenimahalle’deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde anma programı düzenledi. Etkinliğin gerçekleştiği sırada, içeridekilerin iddiasına göre Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) üyesi olduğu söylenen ülkücü bir grup salona girerek konuşmacılara ve salonda bulunanlara saldırdı.

BAYRAKLARLA KAVGA

Saat 15.00’te başlayan programı engellemek için yaklaşık 50 kişilik bir grup salona daldı. Şiddetli kavganın yaşandığı programda yumruk yumruğa kavga çıktı. Kadınların ve çocukların feryadı salonda yankılandı. Kavgada çok sayıda kişi hafif yaralandı.

Kavgada esnasında sahnedeki Türk devletleri bayraklarının sopa olarak kullanılması da dikkat çekti.

ETKİNLİK TEPKİ ÇEKMİŞTİ

MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, "Ülkücüler mukaddesatımızı ayaklar altına alanların; partimize, Başbuğumuz Alparslan Türkeş'e, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'ye ihanet edenlerin Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i anmasını asla kabul etmez, ilelebet de etmeyecektir" sözleriyle eleştirmişti.