Ankara'dan sonra o kent de alarm verdi: Salgın kontrolden çıktı

Kayseri Tabip Odası Başkan Mehmet İlhan Şahin, Kayseri'de salgının kontrolden çıktığını belirterek, "Artık yeter, Kayseri yanıyor" dedi.

Ankara'dan sonra o kent de alarm verdi: Salgın kontrolden çıktı

Kayseri Tabip Odası Başkanı Mehmet İlhan Şahin, "Yöneticiler insiyatif almaktan kaçındıkça Kayseri'de salgın kontrolden çıktı. Salgın yönetimindeki başarısızlığın bedeli yöneticiler için belki sadece itibar kaybı olacak. Ama hekimler, sağlık çalışanları ve tedbir almasına rağmen hastalığa yakalananlar o bedeli canıyla ödüyor" diyerek tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Başkan Şahin şu ifadeleri kullandı: "Artık yeter! Kayseri yanıyor! Yönettiği şehir için sorumluluk alamayanlar koltuklarını hemen terk etsin. Her gün stres altında harap, bitap çalışan sağlıkçıların, korunduğu halde hastalığı kapanların, ihtiyacı olduğu halde hastaneye yatırılamayanların vebalini nasıl taşıyacaksınız? Yöneticiler insiyatif almaktan kaçındıkça Kayseri'de salgın kontrolden çıktı. Salgın yönetimindeki başarısızlığın bedeli yöneticiler için belki sadece itibar kaybı olacak. Ama hekimler, sağlık çalışanları ve tedbir almasına rağmen hastalığa yakalananlar o bedeli canıyla ödüyor."

'POZİTİFLER TEMASLI BİLGİSİNİ DOĞRU VERMİYOR'

Öte yandan Kayseri Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, geçen günlerde Kovid-19 testi pozitif çıkan vatandaşların, temaslı oldukları kişiler ile ilgili doğru bilgi vermediğini belirterek, "Temaslı bilgisi doğru verilmediği zaman virüsün yayılımının önüne geçemeyiz" demişti.