Ankette Erdoğan’ın beklemediği sonuç!

Barış Pınarı Harekatı ile oylarında yükselme bekleyen AKP'nin son yapılan anketlerde yükselmenin olmadığı, ancak çekirdek oylarını koruyabildiği görüldü.

Ankette Erdoğan’ın beklemediği sonuç!

Kasım (2019) ayı araştırma kuruluşları anketlerinde AKP oylarının yerinde saydığı görüldü.

Anket sonuçlarına göre vatandaşlar en çok hayat pahalılığından ve adalete olan güvenin düşüklüğünden şikayetçi.

Hükümete yakın ORCA araştırma şirketinin verilerinin bile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kızdırdığı ve özellikle İstanbul İl Başkanlığı değişimini bunun için yaptığı belirtildi.

Anket sonuçlarında AKP’nin oyunun düşmesi nedeniyle milletvekillerine çok sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, başta Ahmet Hamdi Çamlı olmak üzere sosyal medyada tepki toplayan paylaşımlarda bulunan vekilleri ve AKP’ye yakın gazetecileri sert bir dille uyardığı öğrenildi.

MetroPOLL Araştırma Şirketi de yaptığı son anketi resmi Twitter hesabında yayınladı. MetroPOLL Araştırma Şirketi’nin yayınladığı son anketin sonucuna göre AKP’yi destekleyenlerin oranı iki ayda yüzde 33.2’den, yüzde 35.2’ye, CHP, HDP ve İYİ Parti’nin oy oranlarında düşüş yaşandığı görüldü.

ORC ARAŞTIRMA ŞİRKETİNİN BAZI VERİLERİ ŞÖYLE

ORC’nin yaptığı bu araştırma 09-12 Kasım 2019 tarihleri arasında 42 İl’de toplam 4156 kişi ile yüz yüze anket yöntemiyle gerçekleştirildi.