Harun şimdi gerçekten bayılacak!

FETÖ kapsamında aranırken Arnavutluk'tan Türkiye'ye sınır dışı edilen şüpheli Harun Çelik, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan tutuklandı. Gözaltına alınırken FETÖ'cü arkadaşları 'Harun bayıl! Bayılma numarası yap' diye seslenmişti.

Harun şimdi gerçekten bayılacak!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve savcılık tarafından tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen şüpheli Harun Çelik’in işlemleri tamamlandı.

İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli Çelik’in “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklanmasına karar verdi.

ÖRGÜT İÇİNDE ASKERLERDEN SORUMLU

Şüpheli Harun Çelik hakkında savcılıkça hazırlanan tutuklanma talepli sevk yazısında, şüphelinin kendine ait telefon numarası üzerinden örgütün gizli haberleşme programı olan Bylock kullanıcısı olduğu belirtildi. Şüpheli Çelik’in bir dönem örgüt içerisinde askerlerden sorumlu olarak görev yaptığına ilişkin tespitlere de yer verildi. Şüpheli Çelik hakkında ifade veren iki itirafçının beyanlarına yer verilen sevk yazısında, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan Astsubay Z.O’nun beyanında, şüpheli Çelik ile her iki ayda bir görüştüklerini ve sohbet ettiklerini, itirafçı R.D’nin de Çelik’in kendisini örgüte ait yurtlara götürdüğünü ve örgütten maaş aldığını söylediği anlatıldı. Yazıda, ayrıca şüpheli Çelik’in sahte vize ile Arnavutluk’tan Kanada’ya kaçmaya çalıştığı da kaydedildi.

Arnavutluk’ta 5 ay hapis yatan FETÖ firarisi Harun Çelik, Türkiye’ye getirilirken, arkadaşlarının aracın peşinden koşarak iadeyi engellemek için “Bayılma numarası yap Harun!” diye bağırdıkları duyulmuştu.