Aşı kartı almak için sahte kolla aşı olmaya gitti

featured

İtalya’da Kovid-19 aşı kartı almak isteyen bir aşı karşıtı sağlık merkezine sahte kol ile gitti. Durumun fark edilmesi üzerine cezai işlem başlatıldı.

İtalya’da sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler için aşı zorunluluğu getirilmesinden bir hafta sonra Torino yakınlarındaki Biella kasabasında sıra dışı bir olay meydana geldi. Aşı karşıtı bir kişi aşı uygulamasından kaçmak için sahte kola baş vurdu.  

Tüm bürokratik süreci doktorun gözü önünde yerine getiren, gerekli kağıtları imzalayan 50 yaşındaki bir kişi, sıyırdığı koluyla birlikte sağlık görevlisi tarafından vurulacak aşıyı beklemeye başladı. Yüzlerce euro harcanarak yaptırılan silikon protezi gören sağlık çalışanı başta herhangi bir anormallik fark edemedi. Ancak sağlık görevlisi kola daha yakından bakıp dokunduğunda adamdan tişörtünü çıkartmasını rica etti. Böylece hastanın planı altüst oldu, ismi açıklanmayan adam sağlık görevlisinden olaya göz yummasını istedi. 

‘YARGIYA HESAP VERECEK’

La Reppublica’ya konuşan görevli Filippa Bua, “Bir profesyonel olarak rahatsız hissettim. Kolun rengi beni şüphelendirdi bu yüzden sol kolunun geri kalanını da açmasını istedim. Son derece iyi yapılmıştı ama aynı renk değildi.” Bua, ismi açıklanmayan adamın kendisine “Böyle bir fiziğe sahip olduğumu düşünebilir miydin” dediğini aktardı. 

Sahte kolu kullanan kişinin deri üzerinde silikon bir tabaka mı yoksa tamamen sahte bir kol ile mi aşı olmaya geldiği belli değil. Hastaneden yapılan açıklamada sağlık görevlisinin yeteneği sayesinde aşı karşıtı kişinin planının suya düştüğü ve yargı önünde hesap vereceği bildirildi. 

Aşı kartı almak için sahte kolla aşı olmaya gitti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!