Askeri casuslukla linç edilmişti…Müyesser Yıldız hakkındaki soruşturma tamamlandı

'Askeri casusluk' iddiasıyla linç edilen gazeteci Müyesser Yıldız ile İsmail Dükel ile astsubay Erdal Baran hakkında açılan soruşturma tamamlandı. 3 isim hakkında "Devletin güvenliği veya yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri açıklama" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Askeri casuslukla linç edilmişti…Müyesser Yıldız hakkındaki soruşturma tamamlandı

Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel ile astsubay Erdal Baran hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı tamamladı. Yıldız ve Dükel ile bu isimlere bilgi temin ettiği iddia edilen Baran hakkında "Devletin güvenliği veya yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri açıklama" suçundan iddianame düzenlendi. 

Terör Suçları Soruşturma Bürosunca, 5 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

NE OLMUŞTU? 

“Askeri casusluk” suçlamasıyla hükümet medyasının hedefe koyduğu Odatv Ankara Haber Müdürü, gazeteci Müyesser Yıldız, savcılığın “gizli kalması gereken bilgileri açıklamak” (TCK329) suçlamasıyla tutuklanmıştı. 

11 Haziran’dan bu yana tutuklu olan Yıldız bir an önce iddianamesinin hazırlanarak hakim karşısına çıkarılmasını istemişti.