Askeri liseleri Nazi kampına çevirmişler! Kan donduran işkenceleri anlattılar

FETÖ'cü subayların 'Şok mangaları'nda örgütten olmayan askeri lise öğrencilerine uyguladığı işkenceler kan dondurdu. Mağdur öğrenciler yapılanları tek tek anlattı.

Askeri liseleri Nazi kampına çevirmişler! Kan donduran işkenceleri anlattılar
Arşiv\n

VERYANSIN TV

Örgütten olmayan askeri öğrencileri, işkenceye varan uygulamalarla okuldan ayrılmaya zorlayan FETÖ’cülere yönelik dünkü operasyonda 15 gözaltı kararı verilmişti. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada Maltepe Askeri Lisesi ve Menteş Askeri Kampı’nda yaşananlara ilişkin gözaltına alınan biri muvazzaf 12 kişinin işlemleri İl jandarma komutanlığında devam ettiği öğrenildi.

Öte yandan, FETÖ’cülerin uyguladığı ve “Şok mangaları” denilen işkencelere uğrayan mağdur öğrencilerin ifadeleri de ortaya çıktı.

FETÖ’cü subayların okulları adeta Nazi kampına çevirdiği görüldü. Baskıya uğrayan öğrenciler sistematik baskı ve işkenceleri tek tek anlattı.

Bir mağdur öğrenci, “Eğitime aldılar, çöp tenekelerine sokulup ‘ben çöpüm’ diye bağırttılar.
Tuvaletlerden pis suları içirdiler, ‘ben işe yaramam’ diye defalarca bağırmamı istediler” dedi.

Mağdur F.E de “Dinlenmelerde kaç kez duvarın karşına geçip duvarla konuşmam istendi. Okulda ise koridoru sürünerek temizlemeye zorlanıyorduk” ifadelerini kullandı.

Mağdur Ö.D de ifadesinde, “Sürünmekten dizlerimde yaralar oluştu, bir üsteğmen geldi ve yarama tuz bastı.Acıdan bayıldım, revire kaldırdılar” dedi.

BAZI ASKERİ ÖĞRENCİLERİ FETULLAH’A GÖTÜRMÜŞLER

FETÖ’cü subayların askeri okullardaki “Şok Mangaları” denilen işkenceleriyle ilgili dün yeni bir operasyonun düğmesine basılmıştı.

İzmir merkezli operasyona ilişkin yapılan açıklamada şöyle denilmişti:

“Cumhuriyet Başsavcılığımızca FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün TSK bünyesindeki rütbeli mensuplarının Maltepe Askeri Lisesi ve Menteş Askeri Kampında örgüt mensubu olmayan öğrencilere yönelik okuldan ve TSK bünyesinden ayrılmalarını sağlamak amacıyla sistematik şekilde mobbing ve baskı uygulayıp, kötü muamelede bulundukları, işkenceye varan uygulamalar gerçekleştirdikleri, şok mangalarına dahil ettikleri, haksız yere sicillerini bozdukları, sair suretle her türlü baskı ve haksız uygulamalara maruz bıraktıkları, gerçeğe aykırı sağlık raporları tanzim ettikleri vb. iddiaları konusunda yürütülen 2016/68216 sayılı soruşturma kapsamında; 23/06/2020 günü uygulanmak üzere aralarında A.R.B, C.B, İ.E.U, M.A.D, B.A, S.S, M.A.D, S.E ve B.E adlı subaylar ile ABD ülkesinde örgüt liderinin ziyaretine götürülenlerin de yer aldığı 6 askeri öğrenci olmak üzere toplam 15 şüpheli hakkında İzmir merkezli 8 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda gözaltı talimatı verilmiştir.”