Askerlik yerleri açıklandı!

Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Nasıl öğrenilir? Askerlik yerleri 99/4 sorgulama sayfası asker adayları tarafından oldukça merak ediliyor. Detaylar haberimizde...

Askerlik yerleri açıklandı!

Askerlik 99/4 celp yerleri açıklandı. Asker adayları MSB’nin e-Devlet uzantısı üzerinden sonuçlara ulaşabilecekler.

ASKERLİK YERLERİ SORGULAMASI İÇİN TIKLAYIN

ASKERLİK YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Er adayları askerlik yerleri bilgisini e-Devlet üzerinden öğrenebilecek. e-Devlet’e giriş yapacak adaylar, bu sisteme erişim şifresini PTT’den kimlikleri karşılığında alabilecekler.

T.C kimlik numarası ve PTT’den alacakları şifre ile sisteme giriş yapacak olan asker adayları, sol üst köşede yer alan e-hizmetler bölümüne tıkladıktan sonra kendilerini kapsayan hizmeti seçmeli. “Hizmet Adı” kutucuğuna kısa dönem askerler “Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama”, uzun dönem askerler ise “Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama” ifadesini yazdıktan sonra, karşılarına çıkacak olan linke tıklayacak.

‘Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu’ ya da ‘Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama’ butonuna tıklayacak olan er adayları, askerlik yerlerini bilgisini edinebilecek. Bu adımların ardından ise sırasıyla, Sevk Bilgilendirmesi, Sevk Kişisel Bilgiler, Sevk Başvuru Bilgilendirme ve Sevk Belgesi bilgisi alınabilecek.

Sevk belgesinde, asker adayının birliğine teslim olacağı günler ve yol izinleri bilgisi yer alacak. Belgeler, kısa bir süre içerisinde bu sistem üzerinden alınabilecek.

NE ZAMAN SİLAH ALTINA ALINACAKLAR?

23 Eylül 2019 Pazartesi günü askerlik yerleri açıklanacak. Açılama sonrasında gençlerin silahaltına alınma tarihleri şu şekilde olacak:

Yedek Subay Astsubaylar bir ve iki buçuk aylık temel eğitime tabi tutulacak yedek subay adaylarıyla yedek astsubay adayları 01 Kasım 2019 günü silah altına alınacak.

Erbaş-erler Er/Erbaş statüsüne ayrılanlardan birinci celp ve sevk dönemine tabi olanlar 01 Ekim 2019, ikinci celp ve sevk dönemine tabi olanlar 01 Kasım 2019 tarihinde,

Üçüncü celp ve sevk dönemine tabi olanlarsa 02 aralık 2019 tarihinde silah altına alınacak.