ASKİ Genel Müdürü belli oldu

Aydın’da 3 yıl ASKİ Genel Müdürü olarak görev yapan ve 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Didim’den Belediye Başkan Aday Adaylığı için görevinden istifa eden Erdoğan Öztürk, Ankara ASKİ’nin başına atandı.

ASKİ Genel Müdürü belli oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından 2 ay önce ASKİ Genel Müdür Yardımcılığına atanan Erdoğan Öztürk, mevcut ASKİ Genel Müdürü’nün emekli olmasıyla boşalan koltuğa getirildi.

ASKİ Genel Müdürü olarak atanan Erdoğan Öztürk’ün adı ASKİ’nin teşkilat şemasında da yayınlanmaya başlandı.

ERDOĞAN ÖZTÜRK KİMDİR?

1964 yılında Elazığ’da doğdu. Çankaya lisesi ve ODTÜ inşaat mühendislik bölümünü bitirdi.

Sırasıyla Erzincan’da deprem sonrası kamu binaları yapım ve rehabilitasyon işini takiben DSİ Amasya Şube Md ve DSİ Ankara Genel Müdürlüğü Barajlar ve HES dairesinde görev aldı.

Özel sektörde baraj, TBM (Tunnel Boring Machine) ile açılan enerji ve atıksu tünel yapım projelerinde bulundu. Enerjisa Üretim A.Ş’deki görevi sonrası, Anadolu Grup Bünyesinde 86 Megawatt’lık Paravani HES projesinde 4 yıl proje müdürü, 2015 – 2019 yılları arasında Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde ASKİ Genel Müdürü olarak görev aldı.

Erdoğan Öztürk’ün babası Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili olarak görev yapmıştı. Baba Öztürk, 12 Eylül darbesinde darbeciler tarafından tutuklanan milletvekilleri arasında yer alıyordu.