Aslı Erdoğan’dan küstah sözler

featured
service

Aslı Erdoğan, Türkiye’yi Batı basınında karalama kampanyasına girdi. Erdoğan, tepki çeken açıklamalarını yalanladı.

Terör örgütü PKK’nın propaganasını yapan Özgür Gündem gazetesinin yayın danışma kurulu üyesi olduğu için 19 Ağustos 2016’da tutuklanan ve 4.5 ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılan Aslı Erdoğan’ın, “Türklere okula başlar başlamaz Kürtlerden nefret edilmesi öğretiliyor” dediği iddia edildi.
Aslı Erdoğan’ın La Repubblica’ya verdiği röportaj Belçika’da yayın yapan Le Soir gazetesine konu oldu. Mülakatta ‘Türklere, okula başlar başlamaz Kürtlerden nefret edilmesinin öğretildiğini’ ileri sürdüğü belirtildi.

Haberde Erdoğan’ın, “Ülkem aşırı bir milliyetçilik içerisinde yaşıyor. Bu nedenle sporcular, aydınlar ve sıradan vatandaşlar hükümeti destekliyor” ifadelerini kullandığı vurgulandı.

‘TERÖRİST DEMEDİM’

Aslı Erdoğan, sözlerinin yanlış ve yalan ifadelerle aktaran Le Soir gazetesine herhangi bir açıklama yapmadığını, bu gazetenin kullandığı, yabancı ajanslar ve Türk medyasının da yayımladığı ifadelerin kesinlikle kendisine ait olmadığını söyledi. “Bütün milletvekilleri teröristtir”, gibi bir cümle kurmadığını iddia eden Erdoğan, “Ben terörist sözcüğünü zaten hiç kullanmam” dedi.

Erdoğan’ın La Repubblica röportajının orijinal metninde şu ifadeler yer alıyor:

“Okuldan itibaren, kitaplar aracılığıyla. Türkiye Cumhuriyeti bir ideolojiyle iç içe geçmiştir, Kemalizm ideolojisiyle. Bu, Mustafa Kemal Atatürk döneminde işe yarıyor olabilirdi. Ama sonra aşırı milliyetçiliğe doğru kaydı. Türkiye hep tehdit altında gibi konumlandırılıyor. Bu görüntü bugün dinle birleştiriliyor ve sonuç olarak savaşta ölenler ‘şehit’ haline geliyor. Ölenlere, ‘ülke için öldükleri’ söyleniyor. Hayır, onlara şunu söylemek gerekir: Sen ülken için değil bir hükümet için ölüyorsun’.”

Aslı Erdoğan’dan küstah sözler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 3 sene önce

  Sn.ERDOĞAN, işbû eytişimsel savını, Prof. Dr. Sn. Kenan MORTAN’ın «hep yanlış zamanı gösteren İzmir Saat Kulesi yerine, doğru ayarlı dünya saati Londra’daki Big Ben’in kullanılması zamanı gelmiş, hatta geçmektedir» uyarısına kulak vererek, Londra-merkezli hukuk sistemi temeline istinat ettirebilse, meşhuuur Şikago Üniversitesi O’na “Distinguished Fellow” unvânı verir ULUBAŞA TRUMP da milyon dolarlara gark eder. Ne var ki, Sn. Yalçın Bayer’in bugün bildirdiğine göre, MORTAN çark etmiş, ÇarkBaşak olmuş [bkz: (–1–) Mortan, K. & Çakmaklı, C., “Geçmişten-Geleceğe Kalkınma Arayışları”, Altın Kitaplar Yayınevi, Bilimsel Sorunlar Dizisi, 1. Basım Kasım 1987 Altın Kitaplar Matbaası, s.339 ve (–2–) Yalçın Bayer, “Prof. Dr. Mortan: ABD bitiyor, Çin çağı başlıyor” (2 sütun üzerine) başlıklı Yeter Söz Bilimin köşe yazısı, Hürriyet gzt., Yayın Sahibi Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş., Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar, Yayın Sahibi Temsilcisi ve Yazıişleri Müdürü Ardıç Aytalar, ISSN 1304-6632, Yıl 71 Sayı 26023, 25 Ekim 2019 CUMA, Basıldığı Yer Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. Doğan Print Center (DPC) Osmangazi Mah. Turgut Özal Bulvarı No.120 Pursaklar Ankara, s.16].

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  Anlaşılan bu kadın yazar Türkiye’de hiç okula gitmemiş veya o yılları masabaşında kendine ve muhataplarına göre güncellemiş. Böyle tipleri önümüze “aydın”, aforizmalarını ise “büyük hakikat” olarak ortaya süren kültür mafyamıza ne kadar teşekkür etsek az!

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Terör suçu insanlık suçudur , teröre destek vermek de insanlık suçuna destek vermektir. PKK Terör örgütüfür ve bu arkadaş da teröre destek vererek insanlık suçu işlemektedir. Batı dünyası bu gibi terör sevicileri koruyarak içinden çürümektedir. Atlantik cephesi terör cephesi olmaktadır.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!