Atatürk’e benzerliği rant kapısına çevirdiler!

29 Ekim ve 10 Kasım etkinliklerinde Atatürk'e az-çok benzeyen bazı kişilerin sık sık boy göstermesi ve benzerliği bir rant kapısına dönüştürmesi tartışma yarattı.

Atatürk’e benzerliği rant kapısına çevirdiler!

Son 10 Kasım ve öncesindeki 29 Ekim kutlamalarında Atatürk’e benzeyen bazı kişilerin para karşılığı bayram kutlamalarına, etkinliklere hatta düğünlere katılması tartışma konusu oldu.

Sosyal medyada bu durum “Ulu Önder’in aziz hatırasına saygısızlık” olarak nitelendiriliyor. Aralarında “En çok ben benziyorum” kavgası olan bu kişiler ise “Biz Ata’yı yeni nesillere anlatıyoruz” diyerek kendilerini savunuyor.

Göksel Kaya

Posta’dan Alev Gürsoy Cimin’in haberine göre Atatürk’e benzerliğini kullanmakla en çok suçlanan kişilerin başında Göksal Kaya geliyor.

Göksel Kaya

Kendisine “Paşam” diyen insanlara elini öptürüp fotoğraf çektiren, İzmir’de frak giyerek gezen Göksel Kaya, “Halkta bir Atatürk özlemi var ve beni görünce de bunu yansıtıyorlar. Ben tiyatro sanatçısıyım. Etkinliklerden para almamdan daha doğal ne olabilir? Suiistimal ettiğim bir şey yok” diyor.

Nejdet Bardak

‘BEN DOĞAL BENZİYORUM ONLAR MAKYAJLA’

Bursa’da yaşayan emekli milli eğitim müfettişi Nejdet Bardak da “Bunun giderleri var, yüksek fiyat talep etmiyorum. Göksal Kaya’dan ise çok rahatsız oluyorum. Bu adam cidden kendisini paşa zannediyor” diye konuşuyor.

İzmir Tire’den şoför Ayhan Ayber ise “Ben para almıyorum. Üstelik Atatürk’e en çok ben benziyorum. Onlar makyajla benziyor” iddiasında bulunuyor.

YOLDA GÖRÜP SARILIP AĞLIYORLAR

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi udi Ali Ayhan, “Yolda görünce boynuma sarılıp ağlıyorlar. Hiçbirimiz Atatürk gibi olamayız” diyor. İzmir’den elektrikçi Mesut Yontan da, “Bu benzerlikten tek kuruş elde etmedim. Halkın ilgisi güzel ama Atatürk’e kimse benzeyemez. Bu benzerliğin suiistimal edilmesine karşıyım” diye konuşuyor.