Atilla Uğur parti mi kuruyor?

Abdullah Öcalan’ı sorgulayan emekli Jandarma Kurmay Albay Hasan Atilla Uğur yeni bir parti mi kuruyor?

Atilla Uğur parti mi kuruyor?

Emekli Albay Hasan Atilla Uğur, oğlu Oğuzhan Uğur’un Youtube’dan yayın yapan Babala Tv’deki Mevzular programına konuk oldu.

Program 9 Ekim’de yayınlandı. Program çok kısa bir süre içerisinde Youtube’da trend videolar listesine girdi.

Geçen hafta kaybettiğimiz Soner Polat’ı anarak konuşmasına başlayan Hasan Atilla Uğur çarpıcı mesajlar verdi. Uğur, yeni bir oluşum vurgusu yaptı.

‘EVLAT, SEN ÜZÜLME İNŞALLAH ÇOK YAKINDA’

Programın çeşitli bölümlerinde diyaloglar şöyle yaşandı:

Oğuzhan Uğur:

“Herkesin eli kirli, herkesin beyni kirli, herkesin ağzından yalan geçmiş, elinden kan akmış, milletin ağzı kirli. Biz halk olarak ne yapacağız baba? ‘Yeni partiler kurulması gerekiyor’ diyoruz, yeni partiyi kuranlar zamanında… Ne yapsın bizi izleyen adam?

Basacağımız yeri toprak diyerek geçmeyecektik, tanıyacaktık, düşünecektik altında binlerce kefensiz yatanı. Bugün basacağımız yer kime hizmet ediyor diye kontrol ediyoruz. Biz ne yapacağız?”

Hasan Atilla Uğur: (Oğlu Oğuzhan Uğur’un omzuna elini koyarak)

 “Evlat, sen hiç üzülme hiç de merak etme, inşallah çok yakında… Onların hepsini konuşacağız.”

***

‘İZLEYİCİLER, SİYASİ OLUŞUM KONUSUNDA NE DÜŞÜNÜYORLAR?’

Hasan Atilla Uğur:

“Tek sıkıntımız ne biliyor musun? Kutuplaşmadan bir türlü kurtulamadık, çünkü bize bunu empoze ettiler. Şimdi ben televizyonları açıp, A lider bunu dedi, B lider bunu dedi. Bir bakıyorum gündem o. Biz bu ufak tartışmaları bırakalım. Bunun A partisi, B partisi, C partisi olmaz. Kuvayi Milliye ruhuna tekrar sarılmamız gerekiyor. İnşallah çok yakında biz bunu becereceğiz. Bizim bir amacımız var oğlum.

Mevzular izleyicisine soruyorum. Bu fikirleri olan insanların bir siyasi oluşumun içerisinde olması konusunda ne düşünüyorlar, yorumlarında lütfen yazsınlar.”

‘KARARIMI YAKINDA ÖĞRENECEKLER’

Oğuzhan Uğur:

“Sana birçok partiden teklif de geldi?”

Atilla Uğur:

“Bana bunu sorma oğlum, buna Mevzular izleyicisi karar versin. Yakında benim kararımı zaten öğrenecekler. Yine onların emrinde, bu vatanın emrinde ve hizmetinde ölünceye kadar çalışmaya devam edeceğim.”

ÖCALAN’I SORGULAMIŞTI, ERGENEKON’DAN İÇERİDE YATMIŞTI

 Atilla Uğur’un bu sözleri “yeni parti mi kurulacak” ya da “yeni bir siyasi oluşum mu doğacak” düşüncelerini akıllara getirdi.

Yıllarca PKK’ya karşı Güneydoğu’da çarpışmış olan Atilla Uğur, terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ı yakalandıktan sonra ilk sorgulayan kişi olarak biliniyor. Ardından FETÖ’nün Ergenekon kumpasına maruz kalan Uğur, uzun bir süre Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmişti. Kendisini ülkücü olarak tanımlayan Uğur’un yakın bir zamanda yeni bir siyasi oluşum kurulup kurulmaması konusunda bir açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu.