ATO Başkanı’na ‘seçim’ telefonu: Erdoğan’ın simit hesabını unutmayın!

Veryansın Tv'de konuşan Serkan Öz, ürünlerin alt sınır ve üst sınırlarına ilişkin fiyatlandırma yapan Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran'a valilikten gelen 'seçim' telefonunu anlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'çay-simit' hesabını hatırlatan Serkan Öz, 13.50 lira olarak belirlenen simit fiyatının, valiliğin talimatıyla seçimlere kadar 10 lira yapıldığını söyledi. 

featured

VERYANSIN TV

Gazeteci Erdem Atay ve Serkan Öz, Veryansın Tv’nin Youtube kanalında her çarşamba yayınlanan Ne Varsa Dilimizin Ucunda (NVDU) isimli programlarında Ankara Ticaret Odası (ATO) ile ilgili kritik bilgiler paylaştı.

ATO Başkanı Gürsel Baran’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın teyzesinin oğlu olduğunu söyleyen Serkan Öz, “Gürsel Baran, Melih Gökçek’in oğlunun adaylığı sürecinde getirilmiş başkan yapılmış” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1993 yılında Refah Partisi’nde siyaset yaparken iktidarı ‘çay-simit’ hesabı ile eleştirdiğini hatırlatan Serkan Öz, şunları söyledi:

“Ankara Ticaret Odası bütün ürünlerin alt sınır ve üst sınırlarına ilişkin fiyatlandırma yapar. Çok spesifik malzemelere çıkartmaz da ana malzemelerin, ekmeğin, pastanın fiyatı gibi, herkes kendi sektöründeki alt sınırları koyar. Ocak ayı itibarıyla pastacılar komitesi, simit fiyatını 13.50’e çıkartmıştı. Ocak ayındaki meclis toplantısında karar geçiyor.

Vali, devlet ve iktidar adına, Gürsel Baran’a bir telefon açıyor. Bakın seçim sürecinde sivil toplum örgütlerinin ve meslek örgütleri kime çalışıyor! Buraların hepsi işgal edilmiş. İddialara göre vali diyor ki; Sayın Cumhurbaşkanımız bütün ekonomiyi simit-çay üzerine kurduğu için, burada simit 13.50 lira olduğunda hesap tutmuyor. Seçimlere kadar 10 lira yapınız. Buna dair meclisi toplayın, tekrar karar çıkarın. Çıkmış kararı bozduruyorlar. Burada devreye ATO yönetim ve ATO Başkanı Gürsel Baran giriyor.

Ekmek fiyatlarında da geçen senelerde bu operasyonlar oldu. Zorla elektrik, su fiyatı, maliyetler belli olmasına rağmen geri çektirildi.”

Yayının tamamını izlemek için tıklayın:

ERDOĞAN’IN ÇAY-SİMİT HESABI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1993 yılında Refah Partisi’nde siyaset yaparken Başbakan Tansu Çiller iktidarını ‘çay-simit’ hesabı ile eleştirmişti. Erdoğan o dönem 5 kişilik bir ailenin üç öğün sadece çay simit yemedi halinde dahi bütçesinin açık verdiğini söylemişti. Şimdilerde ekonomik krizin vatandaş üzerindeki yükü her geçen gün artırırken, Erdoğan’ın çay-simit hesabı akıllara geliyor.

 

ATO Başkanı’na ‘seçim’ telefonu: Erdoğan’ın simit hesabını unutmayın!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 22 Şubat 2024, 12:55

    Yok merak etme çay ve simit de yemiyoruz artık! Sen rahat ol!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!