Yeni Akit'in hedefinde Atv var! Bakın nasıl hedef aldılar

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Akit gazetesi, iktidarın güdümündeki atv'yi hedef aldı. Son günlerde Esra Erol'un programında yaşananlardan dolayı atv'ye eleştiriler yönelten Akit, bu sefer yıllar önce yayınlanan bir yabancı filmdeki sahneyi tekrar gündeme getirdi. Akit'in haberinin paylaşımları daha sonra sosyal medyadan silindi.

Yeni Akit'in hedefinde Atv var! Bakın nasıl hedef aldılar

VERYANSIN TV

Yeni Akit gazetesinin "aile" adı altında İstanbul Sözleşmesi ve kadın düşmanlığı bilinen bir gerçek. Ancak son günlerde Akit'in hedefinde Berat Albayrak'ın kontrolündeki Atv televizyon kanalı var.

ATV’de yayımlanan Esra Erol'un programında, programa katılan bir kadın, çocuğunun komşusundan olduğunu öğrenince sevinç gösterisinde bulunmuştu. 

Daha önce AKP'li kadınlara yönelik "fahişe" sözlerini kullanan Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, programa ait görüntüleri paylaşarak şunları kaydetti:

“İstanbul Sözleşmesi, CEDAW, Lanzorote... Ha gayret az kaldı ATV!!! #zina”

10 YIL ÖNCE YAYINLANAN FİLM TEKRAR GÜNDEMDE

Akit'in internet sitesinde yıllar önce yayınlanan bir film tekrar gündeme getirilerek vatandaşların ATV kapatılsın talebinin olduğu iddia edildi. Akit'in haberinde şu ifadeler yer aldı:

"2010 yılında "Kılıç Günü" adlı dizide iki erkeği aynı yatağa sokup topluma zehir aşılayan ATV ekranları rezilliklerini yıllardır aralıksız sürdürüyor.

Evlilik programı adı altındaki ahlaksızlıklar, insanların en mahrem olaylarını dahi reyting malzemesi yapan sözde dedektif programlar, konularıyla aile yapısına dinamit döşeyen dizi-filmler derken geçtiğimiz günlerde Esra Erol'un defalarca kez yaptığı ama milletin "bu kadar da olmaz" dediği bir canlı yayında yaşananlar artık sabırları taşırdı. 

Kocasını, babası yaşındaki komşusuyla aldatan kadın, çocuğunun kocasından değil komşusundan olduğunu iddia etmiş, bu iddia sonucu DNA testi neticesinde çocuğun kendi kocasından olmadığı ortaya çıkmıştı. Bu sonucu adeta sevinç çığlıklarıyla karşılayan "ahlaksız kadın" yaptığı çirkinliğe, zinaya "elhamdulillah" deme "saygısızlığını" göstermişti. 

Sosyal medya ortamına bomba gibi düşen bu ahlaksız sahne bir takım şuurlu müslümanlar ve ahlaklı insanlar tarafından şiddetle kınandı. 

Bu tür olayların sosyolojik etkilerini zerre kadar umursamayıp aldığı reytingle cebini doldurmaya çalışan yayıncı ve yapımcı kuruluşlar hakkında sosyal medyada #esraerolkaldirilsin ve #atvkapatılsın hastagleri kısa sürede gündem oldu. Hal böyleyken duyarlı insanlar ATV'nin daha önce yayınladığı rezillikleri ve özellikle yayınladığı diziyle iki erkeği aynı yatağa sokan sahneyi tekrar gündeme getirdi. 

Vatandaşlar, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu(RTÜK)'nu tür olayları millete bala sürülmüş zehir gibi yutturan tüm yayın kuruluşları hakkında harakete geçmeye davet etti."