AUZEF ikinci üniversite kayıt tarihleri başladı!

AUZEF’e kimler başvurabilir?

AUZEF ikinci üniversite kayıt tarihleri başladı!
(DHA)\n

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) bünyesinde ikinci bir üniversite daha okumak isteyenler için 2019-2020 ikinci üniversite kayıt kılavuzu yayınlandı. İstanbul üniversitesi ikinci kayıt işlemleri yani AUZEF ikinci kayıt işlemleri 2 Eylül’de başladı. AUZEF kayıt işlemi için son gün 30 Eylül olacak. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi sınavsız ikinci üniversite kayıtları http://basvuru.istanbul.edu.tr/ adresinden kayıt oluşturularak gerçekleştirilecek

İKİNCİ ÜNİVERSİTE İÇİN KİMLER BAŞVURABİLİR?

ÖSYM tarafından öğrenci yerleştirilen üniversitelerde halen öğrenci ya da bu üniversitelerden mezun olanlar (yabancı uyruklu olanlar da dâhil),

Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olup mezuniyetlerini Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından (YÖK)

Denklik Belgesi ile belgeleyenler,

Sınavsız ikinci üniversite kapsamında fakültemize başvuruda bulunabilir.

AUZEF NEDİR?

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), İstanbul Üniversitesi bünyesinde açık öğretim ve uzaktan eğitim veren tüm programların faaliyetlerini yürüten fakültedir. 2009 yılından itibaren Uzaktan Eğitim, 2011 yılından itibaren de Açık Öğretim kapsamında öğrenci kabul eden AUZEF bu yönüyle Türkiye’deki tek açık ve uzaktan eğitim fakültesidir.

2016 yılı itibariyle AUZEF bünyesinde 15 Lisans, 15 Ön Lisans ve 7 Lisans Tamamlama programı bulunmaktadır. Bu programların 17’si Açık Öğretim, 18’i AUZEF’e bağlı Uzaktan Eğitim, 2’si de Diğer Fakültelere Bağlı Uzaktan Eğitim şeklindedir.

AUZEF, tüm programlarındaki öğrencilerine, dünyanın her yerinde internet üzerinden İstanbul Üniversitesi standartları ile öğretim görme ve mezun olma fırsatı sunmaktadır.

Yükseköğretim kurumlarının lisans programlarında okuyan veya mezun olan tüm öğrenciler hem lisans hem de ön lisans açık öğretim programlarına, ön lisans programlarında okuyan veya mezun olan tüm öğrenciler ise ön lisans açık öğretim programlarına, “Sınavsız İkinci Üniversite” kapsamında kayıt yaptırabilirler.