Av. İsmail Hakkı Atal’ın suç duyurusuna takipsizlik: Nihat Özdemir ve İbrahim Çeçen devleti zarara uğratmamış

Cumhuriyetçi Vatanseverler Hareketi'nden Av. İsmail Hakkı Atal, Limak Holding sahibi Nihat Özdemir ve İçtaş Holding sahibi İbrahim Çeçen hakkındaki suç duyurusu hakkında takipsizlik kararı verildiğini açıkladı. Atal; Özdemir ve Çeçen dahil 5 ismin devleti zarara uğrattığını belirterek suç duyurusunda bulunmuştu.

featured

VERYANSIN TV

Av. İsmail Hakkı Atal, Muğla Milas’taki termik santral yapımına karşı verilen mücadeleye ilişkin yeni bilgiler açıkladı.

Veryansın Tv canlı yayınında Serkan Öz’ün sorularını yanıtlandıran Atal; Limak Holding sahibi Nihat Özdemir, İçtaş Holding sahibi İbrahim Çeçen, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, eski Muğla Valisi Orhan Tavlı ve Yeniköy-Kemerköy AŞ CEO’su Serhat Dinç hakkında yaptığı suç duyurusuna ilişkin takipsizlik kararı verildiğini duyurdu.

“Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak, Anayasanın 3. maddesindeki devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmaya teşebbüs suretiyle Anayasal suç işlemek” iddialarıyla başvuruda bulunan Atal’ın suç duyurusu, “herhangi bir suç veya suç unsuru barındırmadığı” gerekçesiyle takipsizlikle sonuçlandı.

Öte yandan savcılığın takipsizlik kararında isnat edilen suç ve şüpheli isimlerinin yer almaması dikkat çekti. Atal, avukatlık hayatında böylesi bir durumla ilk kez karşılaştığını belirterek kararı veren savcı hakkında bakanlığa şikayette bulunacağını açıkladı.

Milas Cumhuriyet Başsavcılığı kararında, 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 172 ve 173. maddeleri uyarınca itiraz yolunun açık olduğu belirtildi.

İŞTE O SUÇ DUYURUSU

Av. Atal, söz konusu 5 ismin devleti zarara uğrattığını belirttiği suç duyurusunda şu ifadelere yer verdi:

“Muğla Milas sınırları içinde faaliyet gösteren Yeniköy-Kemerköy termik santrallerini işletmeye devam ederek ülkemize yıllık 22 milyar Türk Lİrası sağlık maliyeti yükleyen, termik santrali işletmeye devam edebilmek için yıllık turizm geliri 5 milyar dolar olan, Bodrum’un içme suyunu yok ederek ülkeyi Bodrum
turizm gelirinden mahrum bırakmak isteyen, 200.000 dönüm kömür ruhsat sahası içindeki 88.000 dönüm tarım arazisini ve 40.000 dönüm zeytinlik ile 80.000 dönüm çam ormanını kömür için yok etmek isteyerek İKLİM KRİZİ-GIDA KRİZİ çağında Türkiye’nin tarım ve gıda sorununu derinleştirmek, yılda kazandığı 200 milyon TL için ( 22 Milyar TL sağlık maliyetine neden olup+135 milyar TL-5 milyar dolar Bodrum’un Turizm geliri=) yılda Türkiye’ye 157 milyar TL TOPLUMSAL MALİYET ve KAMU ZARARINA NEDEN
OLMAK SURETİYLE ” Devletin bağımsızlığını zayıflatmaya ve birliğini bozmaya” çalışan şüphelilerin
eylemlerine uyan TCK md. 302’den dolayı haklarında soruşturma ve kovuşturma yapılarak kamu davası açılması talebidir.”

Yayını izlemek için tıklayınız:

Av. İsmail Hakkı Atal’ın suç duyurusuna takipsizlik: Nihat Özdemir ve İbrahim Çeçen devleti zarara uğratmamış

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 26 Kasım 2023, 10:35

    Durum, dünyada mevcut herhangi bir dil ile anlatılabilir ve anlaşılabilir olmaktan çıkmış görünüyor…

  2. İsmail bey her yerde elini taşın altına koyuyor. Allah gönlüne göre versin, sağlık sıhhat ve sabır versin.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!