Avrupa’da koronavirüs paniği… Marketler boşaltıldı!

Dünyanın kabusu haline gelen koronavirüs can almaya devam ediyor. İtalya'da ölü sayısı 5'e yükseldi. Hasta sayısı 219'u bulurken marketler önünde uzun kuyruklar oluştu, market rafları boşaldı...

Avrupa’da koronavirüs paniği… Marketler boşaltıldı!

Avrupa’da koronavirüs kabusu İtalya‘da kendisini gösteriyor. Virüs yüzünden hayatını kaybeden kişi sayısı 5’e yükseldi…

İtalya genelinde toplam virüslü hasta sayısı 219 olurken, beşinci ölümgerçekleşti. Ülkedeki virüs salgını nedeniyle Venedik Karnavalı ile Lombardiya ve Veneto bölgelerindeki spor etkinlikleri iptal edildi.

CNN’de yer alan habere göre İtalya’da 11 kasabada 50 bin kişi karantina altına alındı. Lombardiya ve Veneto bölgelerinde özel izin olmadan yerleşim birimlerini terk etmek yasaklandı. İtalyan yetkililer, yeni tip corona virüsünün ülkenin başka bölgelerine yayılmasını önlemeye çalışıyor.


İtalya’da corona virüsün görüldüğü bölgelerde halk marketlere akın etti. Paniğe kapılan halk salgına hazırlık amacıyla stoklamak için mağazaları boşalttı.

Komşu ülkeler, italya sınırına ilişkin güvenlikleri artırma kararı aldı. Avusturya, İtalya ile tren seferlerini durdurduğunu açıkladı. Fransa ise bu aşamada tren seferlerini durdurmaya gerek duymadıklarını belirtti.
İngiltere’de de 4 kişinin yeni tip corona virüsü nedeniyle hastanelere başvurduğu açıklandı. Japonya’da iki hafta karantinada tutulan yolcu gemisinde 32 İngiliz vatandaşı bulunuyordu.