‘Aydınlar’ Azerbaycan’da Ermeni, Türkiye’de PKK’lı yanlısı

Emperyalizmin hazırlayıp sosyal şebekelerden ve medyadan sunduğu "gerekçelerle" halk uyutulur. İşgalci ve terör örgütleri kahraman olarak takdim edilir.

‘Aydınlar’ Azerbaycan’da Ermeni, Türkiye’de PKK’lı yanlısı

Nigar Ögeday / Azerbaycanlı gazeteci

Zor günler yaşıyoruz. İster Azerbaycan’da, isterse de Türkiye’de olsun, durumlar hiçte iyi değil.

Ülkede iktidara muhalefet olacak kimse yok. Bildiğiniz muhalefet devlete muhalif, hükumete değil. O yüzden de iktidar istediğini yapıyor. Muhalefet ve halk umurlarında değil.

Toplumda cahillerin çoğunluğunu teşkil ettiği bir ortamda bunun olması normaldir. Cahiller kendileri düşünmez. Onların yerine başkaları düşünür karar verir. Bunlarda uygularlar. Ne yazık ki bu ülkelerdeki aydın sandıklarımız da cahillerden farklı değiller. Onların yerine de emperyalistler düşünüyor. Ellerine neyi tutuştururlarsa onu savunurlar.

Azerbaycan da ki aydınlar Ermeni, Türkiye’ deki aydınların çoğu PKK sevdalısıdır. Onların bu aşkı o kadar ilerledi ki bu aydın sandıklarımız Ermeni ve PKK yı eleştirmemize açık şekilde karşı çıkarak “sahte milliyetçiler sahte vatanseverler” demekten bile çekinmemektedirler.

Bildiğimiz mazbata alma aşkıyla herkes herkesi satmaya kalkmış.

Emperyalizmin hazırlayıp sosyal şebekelerden ve medyadan sunduğu “gerekçelerle” halk uyutulur. İşgalci ve terör örgütleri kahraman olarak takdim edilir.

“İktidar yaptı. Biz de yaparız” deyip terör örgütüne sarılanlar, onları alkışlayan kitle, Hocalı gibi bir soykırımı yapan Ermeni ile barıştan kardeşlikten konuşan diplomatlar ve onları alkışlayan bir halk.

Bu sözler birilerinin iktidara gelme, birilerinin iktidarda kalma, bir başkalarının belki ileride ben de mazbata alırım hırsı güzelim devletlerimiz in geleceğini uçuruma götürmektedir. 40 bin Askerin, polisin, sivilin katili olan PKK’ya kimse laf söylemek istemiyor, aksine PKK aleyhine konuşan bizlere hain diyecek kadar insanlarımız kör oldu. Karabağı geri isteyen bizlere ırkçı-faşist diyen emperyalist güçler tarafından yönlendirilen toplumla yüz yüzeyiz.

Olup bitenleri seyrettikçe bir millet iki devlet anlayışını daha iyi anlamaya başladım!