Aylin Kotil’den Fatih Altaylı’ya ‘Sarıgül’ tepkisi

Aylin Kotil, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Fatih Altaylı’ya tepki gösterdi. Kotil, “Hep aynı kadın düşmanlığı, hep aynı stratejik yönlendirmeler. Doksanlı yıllarda geçen bir dönem dizisini izler gibi izledim” dedi.

featured

CHP Şişli Belediye Başkan aday adayı Aylin Kotil, gazeteci Fatih Altaylı’ya sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Kotil, ‘Hep aynı kadın düşmanlığı’ sözlerine yer verdiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Fatih Altaylı ilginç bir insan. Benim adım Aylin Kotil… 12 Eylül cuntasının makamından aldığı İstanbul Belediye Başkanı Aytekin Kotil’in soyadını gururla taşıyorum. Programında 6 kez Aylin Sarıgül diyor. 20 yıl evvel boşandığım bir insanın soyadını 6 kez üst üste söylemesi onun ilginçliğini bir kez daha anımsattı. Hep aynı kadın düşmanlığı, hep aynı stratejik yönlendirmeler. Doksanlı yıllarda geçen bir dönem dizisini izler gibi izledim.”

NE OLMUŞTU?

Fatih Altaylı, Rahmi Koç’un İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Aylin Kotil’in Şişli Belediye başkanlığı için mektup yazdığı iddiasu üzerine konuyu gündeme getiren bir yazı yazmıştı.

Altaylı yazısında “”Böyle bir mektubun yazıldığının sızdırılması ise çok açık biçimde hem Rahmi Koç’a ama asıl olarak Aylin Kotil’e karşı yapılmış bir komplodur” ifadelerine yer vermişti.

Aylin Kotil’den Fatih Altaylı’ya ‘Sarıgül’ tepkisi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!