Aysever: Sen Özal’ın çantacısısın! Uğuroğlu: Korktu, kaçıyor, hesabını soracağım!

Halk TV’de Enver Aysever’in sunduğu 'Gazeteciler Masası' programında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun deprem bölgesini ziyaretinin ardından tatile çıkması eleştirilince ortalık karıştı. Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, programda İmamoğlu'nun eleştirildiği bilgisini sosyal medya hesabından duyurunca Aysever küplere bindi. Aysever, Uğuroğlu ile ilgili, 'Gazeteci misin jurnalci mi? Senin Özal zamanında ne halt ettiğini biliyorum. Bu Özal’ın çantacısıydı zamanında. Çıkarttırma bana belgeleri' ifadelerini kullandı.

Aysever: Sen Özal’ın çantacısısın!  Uğuroğlu: Korktu, kaçıyor, hesabını soracağım!

Veryansın Tv

Halk TV’de Enver Aysever’in sunduğu “Gazeteciler Masası” programının bu haftaki konukları gazeteciler Kadri Gürsel, Ceyda Karan ve Mustafa Hos oldu. Programda İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ’da deprem bölgesini ziyaretinin ardından tatile çıkması eleştirildi.

Sunucu Enver Aysever, İmamoğlu’nun tatile çıkmasına ilişkin “Eğer geleceğinde tüm Türkiye’yi yönetmeye yönelik mesajlar veriyorsan attığı her adımda da dikkat etmen gerekir” ifadelerini kullandı.

Kadri Gürsel de İmamoğlu’nun tatile gitmesini bir “hata” olarak değerlendirdi. Ceyda Karan olayı iletişim hatası olarak yorumlarken, Mustafa Hos konunun konuşulmasından çekinilmemesi gerektiğine dikkat çekti.

Halk TV’deki eleştiriler üzerine Yeniçağ gazetesi yazarı ve Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Uğuroğlu, “Halk TV de Ekrem İmamoğlu hatalıdır diye yayın yapıyor. Alt yapı bile ‘İmamoğlu’nun Tatil tartışması’ şeklinde” diyerek CHP, Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun hesabını da etiketledi.

Program sırasında Uğuroğlu’nun paylaşımını gören Enver Aysever küplere bindi. “Arkadaşlarım adına konuşmuyorum. Kendi adıma konuşuyorum . Artık 50 yaşına geldim ve sinirlenince içimde tutacak değilim” diyen Aysever, Orhan Uğuroğlu’nun “İmamoğlu’nu eleştiriyorlar” sözüne şöyle yanıt verdi:

‘GAZETECİ Mİ JURNALCİ MİSİN?’

“Evet öyle diyoruz, çünkü biz gazeteciyiz. Turgut Özal’ın çantacılığını yapmadım ben. Tamam mı, yamadık. Daha trajik olan bizi Kılıçdaroğlu’na, CHP’ye, Ekrem İmamoğlu’na etiketleyip gambazlıyorsun. Gazeteci mi jurnalci misin?”

‘NAPALIM YANİ, BURADAN KOVULALIM MI?’

Açık bir yayın yaptıklarını ifade eden Aysever, “Kılıçdaroğlu’na sen söylemesen zaten danışmanları söyler. Ne yapalım yani, burdan kovulalım mı? Sen mi gelip oturacaksın. Gel otur” diye tepki gösterdi.

‘BURADAKİ HİÇ KİMSE ÇANTACILIK YAPMAMIŞTIR’

“Senin Özal zamanında ne halt ettiğini ben biliyorum” diyen Aysever, “Buradaki hiç kimse çantacılık yapmadı” ifadelerini kullandı. Oldukça sinirli olduğu gözlenen Aysever, “Hemen ben sana Kılıçdaroğlu’nun, Ekrem İmamoğlu’nun telefon numarasını göndereyim söyle, ‘Enver böyle bir program yaptı’ de. Bu ne utanmazlıktır. Bu sağcı jurnalcilik muhalif diye geçiniyor, bunlar Özal’ın çantacısıydı zamanında. Gazeteci falan değil. Şimdi beni konuşturma” dedi.

Uğuroğlu’nun Halk TV’den ayrıldığı için bu şekilde davrandığını iddia eden Aysever, “Bu kanaldan gitti diye, sanki ben veya arkadaşlarım göndermişiz gibi.. Kardeşim biz herşeyi konuşacağız” ifadelerini kullandı.

UĞUROĞLU’NDAN BİR PAYLAŞIM DAHA

Enver Aysever’in sözleri üzerine Uğuroğlu bir paylaşım daha yaparak, bu kez hem Kemal Kılıçdaroğlu’nu hem de Halk TV’yi etiketledi. Uğuroğlu paylaşımında “İlkeli gazeteci müsvettesi Enver Aysever telefonunu kapattı korkudan. Halk TV de beni telefon ile bağlamıyor cevap hakkım engelleniyor Enver Aysever korktu kaçıyor. Attığı iftraların hesabını soracağım. Attığı çamur ömür boyunca alnına yapışacak” dedi.