Aytun Çıray: Akşener kendisi ölçüyü kaçırmıştır

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, parti içinde yaşanan krize ilişkin yeni açıklamalar yaptı. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Hem Sayın Çıray’ın hem Sayın Özdağ’ın ölçü kaçsa da fikirlerine yönelik saygı duydum” sözlerine yanıt veren Çıray, “Ben kendisinin ölçüyü kaçırdığını düşünüyorum.” dedi.

Aytun Çıray: Akşener kendisi ölçüyü kaçırmıştır

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Hem Sayın Çıray’ın hem Sayın Özdağ’ın ölçü kaçsa da fikirlerine yönelik saygı duydum” sözlerine Aytun Çıray’dan yanıt geldi. 

AKŞENER’İN ‘ÖLÇÜ KAÇTI’ SÖZLERİ

Cumhuriyet’ten İpek Özbey’e konuşan Çıray, “Ben kendisinin ölçüyü kaçırdığını düşünüyorum. Bu benzetme hiç yakışmamış. Kendisi çok iyi biliyor ki 1997’de Refahyol hükümeti yıkıldığında ben Sağlık Bakanlığı müsteşarıydım. Herhalde tarihleri şaşırmış olmalı. 1997’de hükümetin yıkılma nedeni milletvekillerinin istifasıydı. İzmir’de 7 milletvekilinin 7’si de DYP’den istifa etmişti. Sayın Mesut Yılmaz, bana haber göndererek görevimde başarılı olduğumu, devam etmemi söyledi. Aynı süreçte Sayın Ecevit ve eşi, bana DSP’de siyaset yapmayı teklif etti. Ben onur verici bu iki teklifi görmezden gelerek DYP’ye destek vermek için Tansu Çiller’in otobüsünde İzmir’e gittim. Çünkü sıfır milletvekili vardı. 1999 seçimlerinde bütün bu emeklerime, yani makamı bırakıp bu mücadeleye girmeme rağmen kimseden bir şey talep etmeden DYP’nin Sayın Köksal Toptan müşahitliğinde yapılan İzmir’deki önseçime katıldım. Birinci oldum. Bu önseçim yok sayıldı, iptal edildi. Beni listeye koymadılar, yanılmıyorsam Sayın Akşener de yönetimdeydi. Demokrasi mücadelesi içinde hareket eden bir insana “ölçüyü kaçırdı” demek en azından yakın tarihi unutmak demektir. “ifadelerini kullandı. 

OPERASYON SUÇLAMASINA YANIT

Çıray Özdağ’ın açıklamalarını “operasyon” olarak suçlayan isimlere de “Ortada İYİ Parti’ye bir operasyon varsa bunu “Aşağıdaki listedekiler seçilmeyecek” diyerek kara listeyi çıkaranlar, onu organize edenler başlatmıştır. “ diye konuştu.