Aytun Çıray: FETÖ ile ilişkisi olanların da fezlekeleri gelmeli

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Halk TV'de katıldığı programında Meclis’e getirilen fezlekelere ilişkin açıklamada bulundu. Çıray, "Terör örgütleri arasında çifte standart olmaz. FETÖ ile ilişkisi olanların da fezlekeleri gelmeli." şeklinde konuştu.

Aytun Çıray: FETÖ ile ilişkisi olanların da fezlekeleri gelmeli

Halk TV'de Fatih Ertürk'ün sunduğu Günün Raporu programına konuk olan İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, TBMM Başkanlığı’na gönderilen fezlekelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çıray, fezlekeler konusunda İYİ Parti'nin toptancı bir bakışı olmadığını savunarak, "Hukuk birimimiz her bir dosyayı inceleyerek, Genel Başkan'a bildiriyor. Bizde 'elleri indir kaldır' olmaz." dedi. Sözlerinin devamında, "Bu kadar ağır ithamlarda bulunulan dosyalar neden 7 yıl bekletildi? 1 Yıl değil, 2 yıl değil, 7 Yıl neden bekletildi? Burada görevi ihmal yok mu?" diyen Çıray, "Terör örgütleri arasında çifte standart olmaz. FETÖ ile ilişkisi olanlarında fezlekeleri gelmeli." şeklinde konuştu.

Çıray'ın FETÖ'nün siyasi ayağına dikkat çekmesine karşın kendi partisindeki FETÖ'cülerin tasfiye edilmesini isteyen Ümit Özdağ, İyi Parti'den ihraç edilmişti. Mahkeme ihraç kararını durdururken ilk başta Özdağ'ın ihracına karşı çıkan Çıray, daha sonra Meral Akşener'in kendisini başdanışman yapmasının ardından sessizliğe bürünmüştü.