Azerbaycan Ermenistan’a nefes aldırmıyor: 13 köy daha işgalden kurtarıldı

Azerbaycan ile Ermenistan arasında devam eden çatışmalarda Bakü cephe hattındaki üstünlüğü koruyor. Son olarak İran sınır hattını işgalci güçlerden temizleyen Azerbaycan ordusu bugün 13 köyde daha kontrol sağladı. Bölgede diplomasi trafiği de hareketli. İşte bölgede yaşanan gelişmeler…

Azerbaycan Ermenistan’a nefes aldırmıyor: 13 köy daha işgalden kurtarıldı

VERYANSIN TV

Azerbaycan ile Ermenistan arasında çatışmalar devam ediyor. Cephe hattında İran ile sınır hattını işgalden kurtaran Azerbaycan ordusu bugün de sahada ilerlemeye devam ediyor.

13 köy işgalden kurtarılırken savunma hattına top ve havanlarla ateş açan Ermenistan güçlerinin Fuzuli, Cebrail ve Gubadlı istikametindeki mevzilerine darbeler vuruldu. Bu istikametlerde Azerbaycan ordusu önemli arazi ve yüksekliklerde kontrol sağladı.

YİYECEK SIKINTISI YAŞIYORLAR

Azerbaycan Savunma Bakanlığı yapğtığı açıklamada, tüm cephe boyunca Ermenistan'ın askeri kaynak ve alt yapısına onarılamaz hasar verildiği, Ermeni güçlerin teçhizat, silah, mühimmat ve yiyecek sıkıntısı yaşadığı kaydedildi. 

Ermenistan'dan getirilen askerlerin savaşmayı reddederek firar ettiklerin belirtildi. Tüm cephe boyunca çatışmaların sürdüğü, durumun Azerbaycan ordusunun kontrolünde olduğun bildirildi. 

5 İHA DÜŞÜRÜLDÜ

Azerbaycan hava savunma güçleri bugün Ermenistan'a ait 3 İHA'yı vurarak düşürdü, 2 İHA ise teknik araçlarla yere indirildi. 

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Ermenistan'a ait 3 İHA'nın, Azerbaycan hava savunma güçlerince vurularak düşürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, 2 İHA'nın da teknik araçlarla yere indirildiği kaydedildi.

Sahada Azerbaycan sütünlüğünü korurken diplomasi trafiği de hareketli. 

ABD'DE KARABAĞ ZİRVESİ

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını Washington'a davet etti. Bu kapsamda Azerycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Washington'da ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ile bir araya geldi.