'Azerbaycan'daki törene KKTC Cumhurbaşkanı da çağrılmalı'

Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ'da elde ettiği zafer dolayısıyla başkent Bakü'de tören düzenlenecek. Erdoğan'ın katılacağı törene KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın da davet edilmesi için sosyal medyadan çağrı yapıldı.

'Azerbaycan'daki törene KKTC Cumhurbaşkanı da çağrılmalı'

VERYANSIN TV

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, kara, hava ve deniz kuvvetlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek tören için provalar yapılıyor.

Savaşta kahramanlık gösteren askerlerden 3 bininin geçit yapacağı törende, ordunun kullanımına verilen modern silah ve ekipmanlar da yer alacak.

Törende ayrıca, Azerbaycan ordusunun Ermenistan ordusundan ele geçirdiği zırhlı araçlar ve diğer silahlar da sergilenecek.

10 Aralık'ta yapılması öngörülen törene Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılması bekleniyor.

KKTC CUMHURBAŞKANI DA ÇAĞRILMALI

Maltepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Ünal, sosyal medya hesabından çağrı yaparak Ersin Tatar'ın da törene davet edilmesini istedi.

"Azerbaycan Karabağ zaferini büyük askeri törenle kutlayacakmış ve kutlamalara CB Erdoğan da davetliymiş. Buna KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da davet edilse çok iyi olur. Cumhurbaşkanı protokolüyle ağırlanır ve bir sonraki aşamanın hazırlığı olur"

Bu öneriyi destekleyen Amiral Mustafa Özbey ise şunları yazdı: "Bunu Türkiye düşünecek ve Azerbaycan yetkililerinden talep edecek... Türkiye ve KKTC CB,aynı uçakla giderek törene katılacak... Ne güzel olur değil mi? Sistemde bunu tasarlayacak kişiler kaldı mı, gerçekten bilmiyorum."