Azerbaycan’dan Ermenistan’a ağır darbe: 22 yerleşim yeri işgalden kurtarıldı

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri işgal altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı harekatta, bugüne kadar toplam 22 yerleşim yerini işgalden kurtarıldı. Bölgede ağır kayıplar veren Ermenistan ise sivillere saldırılarını sürdürüyor.

Azerbaycan’dan Ermenistan’a ağır darbe: 22 yerleşim yeri işgalden kurtarıldı

VERYANSIN TV

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmalarda bir hafta geride kaldı. Bakü'nün bölgede ilerleşiyişi sürerken Erivan'ın ise ağır kayıpları göze çarpıyor. 

22 YERLEŞİM YERİ İŞGALDEN KURTARILDI

Son olarak Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı harekatta, bugüne kadar 22 yerleşim yerinin işgalden kurtarıldığını bildirdi. 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarmaya yönelik başlattığı operasyona ilişkin bilgi verildi.

Açıklamada, "Azerbaycan güvenilir kaynaklarından alınan bilgilere göre, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı harekatta, bugüne kadar, Cebrail ili ile Karahanbeyli, Aşağı Seyitahmetli, Mehdili, Aşağı Maralyan, Kuycak, KendHoradiz, Çakırlı, Büyük Mercanlı, Şeybey, Taliş, Karkulu, Şükürbeyli, Yukarı Maralyan, Cereken, Daşkesen, Horovlu, Dejan, Mahmutlu, Caferabat, Sugavuşan ve Papı köyleri olmak üzere toplam 22 yerleşim yeri işgalden kurtarıldı." ifadeleri kullanıldı.

ERMENİSTAN’IN SİVİLLERİ HEDEF ALAN SALDIRILARI

İşgal ettiği topraklardan geri çekilmek zorunda kalan Ermenistan ordusu ise sivil yerleşim birimlerine saldırılarını sürdürüyor. Ermeni güçleri bu kapsamda Azerbaycan'ın Hızı ve Abşeron bölgelerine 300 kilometre menzilli füzeler fırlattı.

Açıklamayı, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev yaptı. Hacıyev, daha önce de ülkenin sanayi kenti Mingeçevir'e Ermenistan'dan füze atıldığını açıklamıştı.

Bölgede Beylegan, Berde ve Terter şehirleri de gece saatlerinde topçu atışlarıyla bombalandı.

Ermenistan, Azerbaycan'ın 2. büyük şehri Gence'ye yine saldırdı

GENCE'YE BİR SALDIRI DAHA

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'nın açıklamasına göre Ermenistan'ın Berd bölgesinden Azerbaycan'ın 2. büyük şehri Gence'ye yine ateşli saldırı düzenlendi.