'Azerbaycan'dan rica ediyorum Serdar Ortaç'ı çağırın, o gelmezse ben gelirim'

Askerlikten kaçmak için sahtecilik yapınca cezaevine giren şarkıcı Serdar Ortaç "Görev gelirse Azerbaycan'a giderim" demişti. Fatih Altaylı, Azerbaycan'a Ortaç'ı çağırma davetinde bulundu, "O gelmezse ben gelirim" dedi.

'Azerbaycan'dan rica ediyorum Serdar Ortaç'ı çağırın, o gelmezse ben gelirim'

Şarkıcı Serdar Ortaç'ın "Azerbaycan için gerekirse askere gider misiniz?" sorusuna verdiği yanıt çok konuşulmuştu. Ortaç bu soruya "Bana görev gelirse tabii ki yaparım. Ama bana gelene kadar Azerbaycan kendi askeriyle koruyor vatandaşını" diye yanıt vermişti.

Askerlik yapmamak için kendini Meksika'da işçi gibi gösteren Ortaç, askerlikten kaçmak için çifte pasaport kullanması gerekçesiyle 61 gün Mamak Askeri Cezaevi'nde yatmıştı. Hapisten çıkan Ortaç, daha sonra askerliğini Sivas 5. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı 178. Piyade Er Eğitim Alayı'nda bedelli olarak yapmıştı.

Türkiye'de askerlikten kaçmak için sahtecilik yapan Serdar Ortaç'ın Azerbaycan'a asker olarak gitmek istemesi haliyle sosyal medyanın gündemi oldu.

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde Azerbaynca yetkililerine çağrıda bulunarak, "Allah aşkına şunu bir çağırın askere. 'Serdar Bey talebiniz doğrultusunda sizi cepheye göndermek üzere Azerbaycan’a davet ediyoruz'deyiverin bir. Bakalım ne olacak!" dedi.

Altaylı'nın yazısının satır başları şöyle:

"Azerbaycan Devleti’nden bir ricam var.

Şarkıcı Serdar Ortaç beni çok güldürdü.

Sahte belgelerle kendini yurt dışında işçi gösterip askerden kaçmaya çalışırken enselenen ve bu nedenle hapis yatan Serdar Ortaç “Azerbaycan için cepheye gidip savaşmaya hazırım” demiş.

Buna gülünmez de neye gülünür.

1990’larda Türkiye’de terörle mücadelede en kritik günler yaşanırken askerden kaçmak için tezgah kuran şarkıcı, şimdi 50 yaşına merdiven dayamışken cepheye gidecek.

Üstelik de çeşitli hastalıkları olduğu bilinirken.

Benim Azerbaycan Devleti’nden bir ricam var.

Allah aşkına şunu bir çağırın askere.

Serdar Bey talebiniz doğrultusunda sizi cepheye göndermek üzere Azerbaycan’a davet ediyoruz” deyiverin bir.

Bakalım ne olacak!

O gelmezse ben gelirim.

Söz.

Tabii Ortaç’a gülmekten kendimi alabilirsem!"