Azerbaycan’dan Veryansın Tv’ye ‘kardeşe teşekkür' plaketi

Karabağ Savaşında verdiği desteklerden ötürü Azerbaycan Türkiye Evi, Yeniçağ Medya Grubu ve Diaspor İnfarmasiyon Merkezi kuruluşları, Veryansın Tv'yi ve Erdem Atay’ı ‘teşekkür’ ödülüne layık buldu.

Azerbaycan’dan Veryansın Tv’ye ‘kardeşe teşekkür' plaketi

VERYANSIN TV

Azerbaycan’dan Veryansın Tv’ye ve Erdem Atay’a ‘teşekkür’ ödülü verildi. Azerbaycan Türkiye Evi, Yeniçağ Medya Grubu ve Diaspor İnfarmasiyon Merkezi kuruluşları Türkiye’deki bazı basın yayın organları, gazeteci ve derneklere Karabağ Savaşında verdiği desteklerden dolayı ödül verdi. 

‘Kardeşe Teşekkür’ olarak verilen plakete, ‘Zaferle sonuçlanan Karabağ Savaşı’nda desteğinizden dolayı teşekkür ederiz. Biz birlikte güçlüyüz! Karabağ Azerbaycan’dır’ denildi.  Veryansın Tv adına ödülü Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay aldı. 

Diaspor İnfarmasiyon Merkezi başkanı Toğrul Allahverdili tarafından Erdem Atay’a Azerbaycan Bayrağı, plaket ve sadece Dağlık Karabağ'daki Şuşa bölgesinde yetişen Har-ı Bülbül çiçeğini simgeleyen rozet takdim edildi.

’KARABAĞ AZERBAYCAN’DIR’

Toğrul, ‘Karabağ Zaferinde Azerbaycan halkının yanında olan ve desteklerini esirgemeyen kardeş Türkiye Cumhuriyeti’nden Veryansın Tv’ye ve Sayın Erdem Atay’a teşekkür ederiz’ diye konuştu. Atay da yaptığı konuşmada, ‘Canımız ve kanımız Azerbaycan devletinin ve halkının sonuna arkasındayız.

Bu büyük zaferin kazanılmasında canını veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize ve bu mücadeleye omuz veren her bir ferde sonsuz saygılarımızı iletiyoruz. Yaşasın Azerbaycan, Karabağ Azerbaycan’dır’ dedi.

Azerbaycan’dan teşekkür ödülü alan bir diğer kuruluş da EkoAvrasya Derneği oldu. Dernek Başkanı Hikmet Eren’e ödülü Yeniçağ Medya Grubu Başkanı Agil Alesger takdim etti.

Alesger’den ödülü alan Eren şunları söyledi:

‘Türkiye-Azerbaycan kardeşliği ve Karabağ'da Ermenistan'a karşı elde edilen bu büyük zafer, gelecek nesillere bırakacağımız en büyük zenginliğimizdir. Bu kardeşliğe katkı sunmak en önemli görevlerimizin başında geldiğine inanıyorum.’